انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۱:۱۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

آلاینده‌ها همچنان میهمان آسمان خوزستان هستند

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا تا اواسط روز پنجشنبه هفته جاری در استان مورد انتظار است. به گزارش انتخاب خوزستان محمد سبزه زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اواخر هفته جاری جوی پایدار بر روی استان قرار دارد و تا روز چهارشنبه پدیده غالب در […]

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا تا اواسط روز پنجشنبه هفته جاری در استان مورد انتظار است.

آلاینده‌ها همچنان میهمان آسمان خوزستان هستند

به گزارش انتخاب خوزستان محمد سبزه زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اواخر هفته جاری جوی پایدار بر روی استان قرار دارد و تا روز چهارشنبه پدیده غالب در اغلب نقاط استان مه یا مه رقیق خواهد بود و سبب کاهش دید افقی به ویژه در مناطق جنوبی،غربی،مرکزی، شمالی و جاده های مواصلاتی استان خواهد شد.

وی افزود: به علت پایداری هوا تجمع آلاینده در نزدیکی سطح زمین و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت تا اواسط روز پنجشنبه مورد انتظار است؛ خلیج فارس نیز تا روز دوشنبه مواج پیش بینی می‌شود.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته گتوند با ۲۴.۲ و دهدز با ۷.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز ۱۱.۱ و حداکثر ۲۱.۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا از اواخر وقت روز شنبه تا پنجشنبه هفته جاری در برخی نقاط استان هشدار سطح زرد صادر کرد.