انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۸:۳۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

آماده باش شهرستان آبادان برای مقابله با طوفان مونسون/ابلاغ دستورات به اعضای ستاد مدیریت بحران/تشکیل کشیک های شبانه روزی دستگاه‌های خدمات رسان

بامداد جمعه و به ریاست احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ستاد مدیریت بحران شهرستان آبادان در راستای مقابله با طوفان مونسون که چند روزی می باشد مناطقی از کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است، تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان عباسپور در این نشست با ابلاغ دستورات مقتضی به اعضای ستاد مدیریت بحران گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی کشوری و استانی از ساعاتی دیگر و تا اواخر روز سه شنبه هفته ی آتی جغرافیای شهرستان آبادان متاثر از این طوفان با پدیده غالب شدت و سرعت زیاد باد خواهد بود. لذا لازم است تمام دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان در حالت آماده باش و کشیک شبانه روزی باشند.

وی تصریح کرد:از این لحظه و تا پایان این وضعیت، تمام مرخصی مدیران بالادستی و میان دستی دستگاه‌ها لغو می باشد.تمام ادارات متولی با تمام ظرفیت و توان می بایست پای کار باشند.

کنترل تردد در جنب مسیل ها و سواحل رودخانه ها، اطلاع رسانی به صاحبان مزارع، باغها، زمین های کشاورزی و دامداران، کنترل کانالهای شهرداری و آبفا، تعطیلی شهر بازی ها، ممنوعیت کار در ارتفاع برای شرکت‌های صنعتی  مثل پالایشگاه، پتروشیمی و نظایر آن در مدت زمان ذکر شده مگر در وضعیت اجبار با اطلاع ستاد مدیریت بحران، کنترل نصب داربست و برپایی تکایا، استحکام سازه های معلق و ناپایدار، آماده باش اورژانس و هلال احمر، جلوگیری از قطع برق و تمهیدات لازم در حوزه آبرسانی از جمله موارد ی بود که در این نشست در قالب تذکر و هشدار به اعضای این ستاد ابلاغ شد.
فرماندار ویژه آبادان در این نشست گفت:ما باید برای بدترین حالت ممکن در مواجهه با این طوفان شهرستان را آماده کنیم. امیدوارم با هوشیاری متولیان ستاد مدیریت بحران بتوانیم وضعیت پیش آمده را به نحو احسن مدیریت کنیم.

شایان ذکر است پیرو هشدار سطح قرمز اداره کل هواشناسی
خوزستان نحوه فعالیت سامانه مونسون در شهرهای آبادان و خرمشهر از اواخر وقت پنجشنبه تا اواخر وقت سه شنبه بصورت افزایش رطوبت و شرجی به همراه وزش تندبادهای لحظه ای و احتمال برخاستن گردوخاک و احتمال بارشهای پراکنده  همراه با رعد و برق خواهد بود.
با توجه به وزش تندبادهای لحظه ای و گرد و خاک احتمال آسیب به خطوط انتقال برق و سقوط درختان وجود دارد. لذا به شهروندان هشدار داده شد در هنگام وزش تندبادها از منزل خارج نشوند و در صورت ضرورت نکات ایمنی رعایت شود. ‌