انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به تعلیم و تربیت توجه شود

نماینده ولی فقیه در استان آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به تعلیم و تربیت توجه شود نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به تعلیم و تربیت توجه شود که در این راستا کارگروه ویژه برای تحقق عدالت آموزشی در این استان راه‌اندازی شود. به گزارش […]

نماینده ولی فقیه در استان

آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به تعلیم و تربیت توجه شود

کارگروه ویژه برای تحقق عدالت آموزشی خوزستان راه‌اندازی شود

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به تعلیم و تربیت توجه شود که در این راستا کارگروه ویژه برای تحقق عدالت آموزشی در این استان راه‌اندازی شود.

به گزارش انتخاب خوزستان حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فرد صبح امروز در آئین نمادین نواختن زنگ بازگشایی مدارس که با شعار «برنامه محوری، سواد رسانه‌ای و بهداشت مدارس» در مدرسه امام هادی (ع) شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر برگزار شد، اظهار کرد: موفقیت‌های ایجاد شده در آموزش و پرورش حاصل تلاش معلمان است. آموزش و پرورش گلوگاه فرهنگ‌سازی است و باید به دستگاه تعلیم و تربیت توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی از زحمات فرهنگیان و مجموعه آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس تجلیل کرد و افزود: در قرآن آمده است «خداوند پیامبران الهی را همراه با کتب آسمانی فرستاد تا عدالت اجرا شود» و از همین ابتدای سال تحصیلی باید برای تحقق عدالت آموزشی در جای‌جای این استان تلاش شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد بر لزوم ایجاد یک کارگروه ویژه برای تحقق عدالت آموزشی در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال بخش قابل‌توجهی از آموزش‌ها قرار است از طریق فضای مجازی ارائه شود، درصد قابل‌توجهی از مردم ما قادر نیستند زیرساخت‌های مورد نیاز را تهیه کنند. این اشخاص باید شناسایی شوند و برای آن‌ها برنامه‌ای ویژه‌ای برای استفاده از ظرفیت آموزش مجازی اندیشیده شود.

وی در عین حال بر لزوم مهارت آموزی دانش آموزان در مدارس تأکید کرد و افزود: فرآیند تعلیم و تربیت باید در مدارس به گونه‌ای مدیریت شود که هر دانش آموز یک مهارت یاد بگیرد تا پس از فارغ التحصیل شدن، زمینه اشتغالش فراهم باشد.

, , ,