انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

آیت الله حیدری: امنیت را باید همه جانبه دید

 نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امنیت را باید یک امنیت همه جانبه دید و صرفاً آن را در مقابل دزدان، آدم‌های شرور و… در نظر نگرفت. به گزارش انتخاب خوزستان آیت الله محسن حیدری ظهر امروز چهارشنبه در همایش غذای حلال با محوریت ذبح و صید شرعی که در اهواز برگزار شد، اظهار […]

امنیت را باید همه جانبه دید

 نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امنیت را باید یک امنیت همه جانبه دید و صرفاً آن را در مقابل دزدان، آدم‌های شرور و… در نظر نگرفت.

به گزارش انتخاب خوزستان آیت الله محسن حیدری ظهر امروز چهارشنبه در همایش غذای حلال با محوریت ذبح و صید شرعی که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اینکه خداوند اطعام و برطرف کردن گرسنگی را در کنار امنیت غذایی قرار داده یعنی می‌خواهد پیغام مهمی را به ما القا کند و آن، این است که امنیت را باید یک امنیت همه جانبه دید و صرفاً آن را در مقابل دزدان، آدم‌های شرور و… در نظر نگرفت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امنیت غذایی اهمیت دارد، بیان کرد: برای ایجاد امنیت عام جامعه باید غذای جامعه مورد تأمین قرار گیرد وگرنه خبری از امنیت نخواهد بود؛ اگر مردم گرسنه بمانند چاره‌ای ندارند جز اینکه به همدیگر تعدی و تجاوز کنند و شکم خود را به هر نحوی سیر کنند که در این صورت امنیت خود به خود به هم می‌خورد.

آیت الله حیدری با بیان اینکه اکنون همه برنامه ریزان اقتصادی عالم یکی از محورهای کاری آنان برنامه‌ریزی برای امنیت غذایی است، عنوان کرد: امنیت غذایی به نحو عام، شامل غذای حلال هم است اصلاً معنا ندارد غذا تأمین بشود در حالی که حلال نباشد؛ اگر حلال نباشد برای مسلمانان قابل خوردن نیست.

وی ادامه داد: حیواناتی که باید ذبح شوند باید طبق شرایط شرعی باشد که اگر طبق شرایط شرعی ذبح نشوند برای مسلمانان و ملت‌های مقید قابل خوردن نیست زیرا آنها به دنبال غذای حلال هستند.

آیت الله حیدری گفت: می‌خواهم اهمیت کار ذابحان را مورد تاکید قرار دهم زیرا اگر ذابحان به اهمیت کارشان واقف نشوند آن طور که باید و شاید نمی‌توانند وظیفه شأن را انجام دهند؛ اینکه می‌فرمایند اگر کسی قدر و منزلت و موقعیت خودش را در جامعه اسلام نشناسد نمی‌تواند وظایف خودش را بشناسد، آنگاه نمی‌تواند وظایفش را به درستی ادا کند و در نهایت هلاکت دنیوی، اخروی، مادی و معنوی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: خواهشی که دارم این است همه باید این موضوع را مسئله خودمان تلقی کنیم و بحث امنیت غذایی از جمله غذای حلال اهمیت دارد یعنی وقت گذاشتن برای تأمین غذای حلال اهمیتش از سخنرانی، تبلیغ و کارهای دیگر کمتر نیست اگر بالاتر نباشد.

وی بیان کرد: همین که ساعت‌ها در کشتارگاه حضور پیدا کرده و نظارت می‌کنید تا ذبح طبق شرایط شرعی صورت بگیرد نمی‌دانید چقدر به جامعه، به سلامتی معنوی، روانی و امنیت جامعه خدمت کرده‌اید و این کار شما فوق‌العاده اهمیت دارد.