انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۰:۲۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

اتخاذ تدابیر بهداشتی برای مقابله با کرونا در مجلس

انتخاب خوزستان؛ ایرنا، مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ، از کاهش حجم نیروی انسانی شاغل در مجلس و نیمه تعطیل کردن مراجعات مردمی نمایندگان خبر داد. به گزارش خانه ملت، «بابک نگاهداری» روز سه شنبه در خصوص مدیریت امور در شرایط ویژه کنونی […]

اتخاذ تدابیر بهداشتی برای مقابله با کرونا در مجلس

انتخاب خوزستان؛ ایرنا، مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ، از کاهش حجم نیروی انسانی شاغل در مجلس و نیمه تعطیل کردن مراجعات مردمی نمایندگان خبر داد.

به گزارش خانه ملت، «بابک نگاهداری» روز سه شنبه در خصوص مدیریت امور در شرایط ویژه کنونی و ماه‌های پیش رو در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا و تبعات آن بر مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: پس از هم اندیشی و دریافت نظرات مدیران مربوطه تصمیماتی اتخاذ شد تا بتوانیم ضمن پیشبرد برنامه های مجلس از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

پیگیر وضعیت درمانی و روند بهبود ۱۷ نماینده مبتلا به کرونا هستیم

وی در توضیح تصمیمات اتخاذ شده، افزود: مهپاشی تمام واحدها و ادارات (فضاهای باز، بسته،  مشترک و غیره) به ویژه ضد عفونی صحن مجلس حداقل روزی یکبار توسط اداره کل مهندسی و پشتیبانی تحت نظر اداره کل سلامت، استقرار و راه اندازی اتاقک مه پاشی درب ورودی کارکنان توسط اداره کل مهندسی و پشتیبانی تحت نظر اداره کل سلامت و پیگیری وضعیت جسمانی مراحل درمان و روند بهبود ۱۷ نفر از نمایندگان مبتلا به کرونا به صورت روزانه از سوی اداره کل سلامت از جمله اقدامات در حال انجام است.

نگاهداری ادامه داد: پیگیری وضعیت کامل بیماران به ویژه بیماران مبتلا به کرونا توسط مدیران کل دفاتر آنها و هماهنگی با اداره کل سلامت در راستای بهینه سازی خدمات، تامین ماسک و مواد ضد عفونی برای تمامی کارکنان و همچنین پرسنل یگان حفاظت، تهیه ماسک و دستکش و تب سنج در میادی ورودی ساختمان مشروطه و ملزم کردن تمام مراجعین به استفاده از ماسک و دستکش و تب سنجی قبل از ورود به ساختمان و همچنین برگزاری جلسه با پزشکان بیمارستان بقیه الله و تکریم بیماران مجلس و تسریع و تسهیل پذیرش و خدمت رسانی به افراد معرفی شده از دیگر اقدامات انجام گرفته و در حال انجام است.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از  پرداخت کمک هزینه درمانی به نیروهای شاغل در مجلس که مبتلا به کرونا شدند خبر داد و گفت: کاهش حجم نیروی انسانی تا یک سوم ضمن هماهنگی با اداره کل توسعه منابع انسانی و مشروط به عدم ایجاد خلل در روند برگزاری جلسات صحن و کمیسیون های تخصصی با هماهنگی مدیرکل مربوطه از دیگر تصمیماتی است که اجرایی شده است.

نگاهداری با بیان اینکه در روزهای اخیر تست کرونا از تمام نمایندگان انجام گرفته شده است، افزود: پیگیری مصوبه هیات رئیسه مجلس مبنی بر برگزاری جلسات کمیسیون‌ها در سالن جلسات کمیسیون اصل نود و صحن، ممنوعیت ورود کارکنان فاقد ماسک به داخل مجلس و اعلام این موضوع از طریق پیامک از سوی اداره کل فرهنگی و روابط عمومی و ممنوعیت ورود تمامی نیروهای همراه و مشاورین تا اطلاع ثانوی به دفاتر نمایندگان از دیگر اقدامات انجام گرفته است.

وی ادامه داد: اداره کل سلامت به عنوان متولی امور درمانی و دارویی، اداره کل منابع انسانی برای پیگیری امور رفاهی و رسیدگی به وضعیت مبتلایان، اداره کل بودجه و امور مالی برای تامین منابع مالی لازم و اداره کل مهندسی و پشتیبانی برای تهیه اقلام و تجهیزات مورد نیاز نیز تعیین شده است.

رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بنابر تصمیم‌های گرفته شده، حضور کارکنان در حدی که به کارکرد مجلس آسیب نزند را کاهش دادیم البته افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند به تشخیص اداره کل سلامت مجلس با حفظ حقوق و مزایا از حضور در محل کار معاف می‌شوند. دفاتر نمایندگان و بخش مراجعات مردمی نیز به حالت نیمه تعطیل در آمده است.