انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۲ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

ادعای بورل درباره نقش پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تکرار ادعای بی‌اساس و مردود مشارکت نظامی ایران و روسیه در جنگ اوکراین که بار‌ها از سوی مقامات ایران رد شده، مدعی شد که اوکراین بار دیگر از سوی روسیه با پهپاد‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته است. جوسپ بورل با انتشار پیامی در توئیتر ادعا کرد که مراکز […]

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تکرار ادعای بی‌اساس و مردود مشارکت نظامی ایران و روسیه در جنگ اوکراین که بار‌ها از سوی مقامات ایران رد شده، مدعی شد که اوکراین بار دیگر از سوی روسیه با پهپاد‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته است.
جوسپ بورل با انتشار پیامی در توئیتر ادعا کرد که مراکز آموزشی و یک ساختمان مسکونی در زاپوریژیا از سوی روسیه توسط پهپاد‌های ایرانی هدف قرار گرفته است.
وی مدعی شد: درست زمانی که (ولادیمیر) پوتین درباره ضرورت حل و فصل مسالمت‌آمیز جنگ اوکراین، به رئیس جمهوری چین ابراز نیاز کرد، دوباره مرتکب جنایات جنگی شد.
جمهوری اسلامی ایران بار‌ها ادعا‌های مطرح در این زمینه را رد و تصریح کرده است، هیچ سلاح و پهپادی برای استفاده در جنگ با اوکراین به روسیه نداده است. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر در این زمینه گفت: متأسفانه کشور‌هایی که بزرگترین صادرکننده تسلیحات و تجهی