انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱:۰۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

از عراق گوشی نخرید ریجستری نخواهد شد

مدیر گمرک چذابه گفت: موبا‌یل‌هایی که توسط زائران در بازده زمانی از بیست مردادماه امسال لغایت ۲۵ شهریور از کشور عراق خریداری و وارد کشور می‌شوند ریجستری نخواهند شد.

از عراق گوشی نخرید ریجستری نخواهد شد

رضا رئیسی کیا اظهار کرد: با توجه به آغاز تردد زوار اربعین،  از ابتدای شهریور لغایت بیست شهریور واردات  کلیه کامیون‌ها به مرز چذابه ممنوع شد.

وی افزود: این کامیون‌ها برای صادرات کالای خود می‌توانند از مرزهای جایگزین استان کرمانشاه و در خوزستان از مرز دریایی خرمشهر استفاده کنند.

مدیر گمرک چذابه با تاکید بر اینکه زائران از خرید گوشی جدید از عراق خودداری کنند، گفت: موبا‌یل‌هایی که توسط زائران در بازده زمانی از بیست مردادماه امسال لغایت  ۲۵ شهریور  از کشور  عراق خریداری و   وارد کشور می‌شوند ریجستری نخواهند شد.

رئیسی کیا بیان کرد: این تصمیم توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گرفته شده و جهت جلوگیری از برخی  سوءاستفاده‌ها در ایام اربعین گرفته شده است.

 پایانه مرزی چذابه دومین مرز پر تردد در خورستان است و روزانه به طور میانگین بین ۲۰۰تا ۷۰۰ کامیون از این مرز  به سمت عراق خارج می‌شدند که عمده مواد صادراتی آن‌ها غذایی و مصالح ساختمانی است.