انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۵۷ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

استاندار خوزستان تاکید کرد؛ لزوم برنامه ریزی و اقدامات مناسب دستگاه های متولی جهت رفع سریع آبگرفتگی ها در زمان بارش باران

استاندار خوزستان بر لزوم برنامه ریزی و اقدامات مناسب دستگاه های متولی جهت رفع سریع آبگرفتگی ها در زمان بارش باران تاکید کرد. انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان روز سه شنبه ۱ مهرماه نشستی با موضوع برنامه ریزی جهت مقابله با آبگرفتگی های اهواز و کارون در فصل بارش ها به ریاست […]

استاندار خوزستان بر لزوم برنامه ریزی و اقدامات مناسب دستگاه های متولی جهت رفع سریع آبگرفتگی ها در زمان بارش باران تاکید کرد.

انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان روز سه شنبه ۱ مهرماه نشستی با موضوع برنامه ریزی جهت مقابله با آبگرفتگی های اهواز و کارون در فصل بارش ها به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست گفت: سال گذشته در اواخر آذر ماه بارش حدود ۱۰۰ میلیمتری ظرف دو ساعت داشتیم و آبگرفتگی هایی با ماندگاری چند روز رخ داد و موجب شد دولت خود را ملزم به جبران خسارت های مردم کند.

وی افزود: خوشبختانه با موافقت رهبر معظم انقلاب ۵۰ میلیون یورو جهت آب و فاضلاب اهواز اختصاص یافت البته این طرح های بزرگ ممکن است دو تا سه سال زمان ببرد با این حال اقدامات ضربتی به عنوان پدافند غیرعامل طرح جامع فاضلاب انجام میشود تا در صورت بروز بحران مشابه بتوانیم مشکلات اصلی را رفع و رجوع کنیم.

شریعتی اظهار داشت: خوشبختانه دستگاه های مختلف تلاش کردند با اقدامات و برنامه ریزی های لازم از بروز حوادث مشابه با سال گذشته پیشگیری شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: کاری که آبفا و شهرداری انجام داده اند تقسیم کار کرده اند و مشکلات بالقوه در مناطق مختلف و راهکارهای متناسب پیش بینی شده است تا نهایتا ظرف ۲۴ ساعت پس از بارش باران آبگرفتگی رفع شده باشد.

شریعتی خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده شرایط سال گذشته تکرار شود همه هزینه ها و جلساتی که مسوولان برگزار کرده اند از نظر مردم بی اثر خواهد بود پس انشاالله تلاش و جدیت لازم صورت گیرد تا پروژه های مختلف در وقت مقرر به پایان و به نتیجه برسد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: مدیرکل مدیریت بحران جلسات اختصاصی برای مناطق مختلف اهداز و کارون با دستگاه های متولی برگزار نماید و تا دو ماه آینده کار به نتیجه رسد و اثربخشی آن را در بارش های سال جاری شاهد باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد امیدواریم بتوانیم رضایتمندی و اعتماد مردم در این حوزه را جلب کنیم

, ,