انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۳ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

استاندار خوزستان: قدرت سرایت کرونا با ورود گونه جهش یافته اروپایی ویروس افزایش یافته است / رعایت پروتکلهای بهداشتی صرفا با سفارش و توصیه امکانپذیر نیست

استاندار خوزستان با بیان اینکه قدرت سرایت کرونا با ورود گونه جهش یافته اروپایی ویروس افزایش یافته است گفت: رعایت پروتکلهای بهداشتی صرفا با سفارش و توصیه امکانپذیر نیست و باید با جدیت مقررات را اعمال نماییم. انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز شنبه ۳ آبان […]

استاندار خوزستان با بیان اینکه قدرت سرایت کرونا با ورود گونه جهش یافته اروپایی ویروس افزایش یافته است گفت: رعایت پروتکلهای بهداشتی صرفا با سفارش و توصیه امکانپذیر نیست و باید با جدیت مقررات را اعمال نماییم.

انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز شنبه ۳ آبان ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری خوزستان برگزار شد.
استاندار خوزستان در این نشست گفت: ستاد ملی در رابطه با ۴۶ شهرستان پرخطر تصمیم گیری می کند که از دوشنبه ابلاغ می شود و آنچه که تصمیم‌گیری شود ما اعمال می‌کنیم.
وی افزود: البته تاکنون مسئولان بهداشت و درمان مسجدسلیمان به من اعلام کردند که تعداد بیماران ما شامل لالی و اندیکا نیز می‌شود اما تعداد مبتلایان بر جمعیت مسجدسلیمان تقسیم می‌شود و در صورتی که بر مجموع جمعیت این ۳ شهرستان تقسیم شود مسجدسلیمان از زمره شهرهای آلوده خارج می شود که قرار شد دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را بررسی نماید.
شریعتی گفت: در عین حال پروتکل های شهرهای پرخطر را برای شهرستان مسجدسلیمان اعمال می کنیم تا دانشگاه علوم پزشکی بررسی خود را انجام دهد.
استاندار خوزستان گفت: در خصوص سایر موارد تصمیم گیری شد که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری فرمانداران به صورت ویژه تر مراقبت نمایند و تیم های بازرسی تشکیل دهند و نظارت جدی داشته باشند.
شریعتی گفت: بسیج نیروهای جوان هم برای انجام امور مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد.
استاندار خوزستان گفت: بنا شد با جدیت از تشییع جنازه ها و مراسم عروسی جلوگیری شود و زیارت اهل قبور تاجایی که امکان دارد بسته باشد تشییع جنازه ها خیلی محدود برگزار شود که این بر عهده فرمانداران و نیروی انتظامی و دادستان هاست است و هر کس غیر از این عمل کند تخلف کرده است.
شریعتی گفت: باید ضوابط و مقررات را برای این بیماری اپیدمی با جدیت دنبال کنیم و رعایت پروتکلهای بهداشتی صرفا با سفارش و توصیه امکان‌پذیر نیست و بایست محکم مطابق مقررات عمل کنیم تا این ویروس را کنترل و مدیریت کنیم و شرایط را برای پیشبرد امور در آینده فراهم کنیم.
استاندار خوزستان گفت: ویروس قدرت انتقال بیشتری یافته است و نوع جهش یافته اروپایی آن وارد شده است که مراقبت بیشتر ما را می‌طلبد.
شریعتی گفت: تاکید شد تصمیمات خلق الساعه گرفته نشود و دانشگاه در این مسیر باشد و کار کارشناسی بکند تا ما در کمیسیون اجتماعی امنیتی و ستاد استانی تصمیم گیری کنیم.
استاندار خوزستان گفت: شهرستانهای ایذه و ابادان هم تجربه های موفقی داشتند و بنا شد سایر شهرستان‌ها هم بررسی کنند و در صورت امکان این تجربیات را اعمال نمایند.

,