انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۹:۲۹ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

بحران تنگی نفس همزمان با بارشهای پاییزی/گروههای درمعرض خطر داروهای خود را تهیه کنند

  انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز، دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در رابطه با احتمال وقوع بحران تنگی نفس در پی بارش اولین باران‌های پاییزی و به دنبال آلودگی هوا در شهر اهواز توصیه هایی را عنوان نمود. احمدی ضمن اینکه از شهروندان خواست با توجه […]

 

انتخاب خوزستان به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز، دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در رابطه با احتمال وقوع بحران تنگی نفس در پی بارش اولین باران‌های پاییزی و به دنبال آلودگی هوا در شهر اهواز توصیه هایی را عنوان نمود.
احمدی ضمن اینکه از شهروندان خواست با توجه به پیش‌بینی بارندگی و احتمال بروز مشکلات تنفسی و تنگی نفس در پی اولین بارش پاییزی هرسال، هنگام بارش‌های اولیه پاییز در شهر تردد نکنند، گفت: سالمندان، مادران باردار و افراد دارای بیماری‌های زمینه ای علی الخصوص بیماران قلبی تنفسی داروهای مورد نیاز خود را فورا تهیه نمایند تا در هنگام بارشهای پاییزی نیازی به خروج از خانه به این دلیل نداشته باشند.
وی تصریح کرد: فاصله گذاری اجتماعی را از درون منازل خود شروع کنیم و ماسک را از خود جدا نکنیم…. در صورت خیس شدن و یا رطوبت دار شدن ماسک و یا استفاده بیش از ۴ ساعت ماسک را در سطل های زباله درب دار و یا کیسه های بهداشتی مخصوص امحا نماییم.
احمدی با اشاره به اپیدمی کرونا که تمام توان و قوای نیروهای بهداشت و درمان را گرفته است، ضمن ابراز نگرانی در خصوص مشکلات آتی در بارشهای پاییزی خواستار اهتمام ویژه همه برای جلوگیری از اضافه شدن بار مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی شد.
وی با تأکید به لزوم اهمیت توجه به پروتکلهای بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ در این ایام، افزود: اصناف غیر ضروری نهایت همکاری را به عمل آورده و نسبت به تعطیلی محل کسب و کار خود اقدام نمایند… از هر گونه نشست و تجمع خانوادگی شدیدا پرهیز شود.. تجمعات در اماکن عمومی و رستوران‌ها و دفاتر پیش خوان و سایر نقاط بیماری زا شدیدا جلوگیری شود….. سایر دستگاه‌های اداری و شرکت ها و سازمان‌ها در خصوص دور کاری و یا مرخصی به کارکنان دارای بیماری زمینه ای همکاری نمایند… دید و بازدیدها و امور اداری و غیر اداری غیرضروری را تا سرحد امکان به تعویق بیندازیم…
این مقام مسئول تصریح کرد: پزشکان مطب دار، اقدام به نوبت دهی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی نمایند، همچنین به نظر می رسد باید شیوه نامه های جدید در خصوص درمانهای مجازی را به کار گرفته تا از حضور حداکثری بیماران در مطب ها جلوگیری نموده و بدین صورت تراکم بیماران در مطب ها مدیریت شود.
احمدی از شهرداری و آب و فاضلاب نیز خواست از هم اکنون تدابیر لازم برای جمع آوری آب های سطحی و لایروبی و آهک پاشی و پس زدگی فاضلاب علی الخصوص در مناطق حاشیه شهر را بیندیشند.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در پایان عنوان کرد: اصناف، کسبه و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها بدانند مجموعه بهداشت غرب اهواز قدردان عزیزانی که در راستای سلامتی مردم همراهی می‌کنند، بوده و با جدیت متخلفین امور بهداشتی را رصد نموده و به مراجع قضایی معرفی می کند.

, ,