برخورد قاطعانه با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت در خوزستان

رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان گفت: دستگاه قضائی استان با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت مردم با جدیت و به طور قاطع برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبرى انتخاب خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی ضمن دیدار با سردار سید محمد اکبری صالحی فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان، بر برخورد قاطع و بدون تسامح با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت مردم تأکید کرد و گفت: دستگاه قضائی با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی با سارقان و مخلان امنیت در جامعه برخورد سریع و قاطع قانونی دارد و هیچ‌گونه تسامح و مماشاتی با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت مردم را نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه گاهی امنیت در جامعه وجود دارد اما احساس آن نیست که باید ارتقا و احساس امنیت در استان گسترش و ملموس‌تر شود، افزود: تسریع در احقاق حق مردم و سرعت در محاکمه و مجازات مجرمان بهترین بسترساز حفاظت از امنیت در جامعه است.

رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان بیان کرد: استقرار نظم و امنیت، مقابله با هرگونه خلافکاری و اقدامات علیه امنیت و سلب آسایش در جامعه و جلوگیری از هرگونه بی‌نظمی و فعالیت‌های غیرمجاز، کشف جرایم، دستگیری متهمان و مجرمان از وظایف پلیس در حفظ امنیت است که دستگاه قضائی استان حمایت قاطعی از پلیس خواهد کرد.

رئیس شورای عالی قضائی خوزستان با اشاره به اینکه کاهش زمینه ارتکاب جرم بیش از مجازات مجرمان در پیشگیری از وقوع جرم مؤثر است، تأکید کرد: نباید به مجرم فرصت و موقعیت ارتکاب جرم را در جامعه داد و باید هزینه‌های ارتکاب را افزایش و اقتصاد مجرم را بر هم زد.

وی در ادامه بر اطلاع‌رسانی از اقدامات نیروهای انتظامی و امنیتی در برخورد با سارقان و مخلان امنیت تأکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و انعکاس اقدامات نیروهای انتظامی و امنیتی در برخورد با سارقان و مخلان امنیت، باعث می‌شود که مردم در جریان خدمات و زحمات این نیروها قرار گیرند.

در ادامه این دیدار سردار سید محمد اکبری صالحی، فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان از حمایت‌های دستگاه قضائی استان از پلیس تقدیر کرد و گفت: به رغم مشکلات و کمبودها، پلیس با رویکرد جامعه محوری و جلب مشارکت عمومی در کنار تأمین امنیت واقعی به ارتقای احساس امنیت برای مردم توجه داشته و به عنوان ضابط قضائی تلاش دارد در تأمین امنیت با رعایت قانون، اجحافی در حق مردم نشود.

وی افزود: پیشگیری از جرم با مشارکت تمام سازمان‌های مرتبط نیازمند یک عزم همگانی بوده که عملکرد دستگاه قضائی در این خصوص کاملاً محسوس و قابل تحسین است.

مرجع؛ مهر