انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۷:۱۱ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

برنامه ریزی برای کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم

در نشست شورای سلامت استان صورت گرفت؛ برنامه ریزی برای کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم   پنجمین نشست شورای سلامت استان به بررسی و برنامه ریزی در خصوص کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم اختصاص یافت. انتخاب خوزستان؛ […]

در نشست شورای سلامت استان صورت گرفت؛

برنامه ریزی برای کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم

 

پنجمین نشست شورای سلامت استان به بررسی و برنامه ریزی در خصوص کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم اختصاص یافت.

انتخاب خوزستان؛ به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار در محل استانداری برگزار شد.
استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: عمده مباحث این نشست در خصوص بیماری های غیر واگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت، سرطان، فشار خون، ریوی، کلیوی و … بود.
استاندار خوزستان افزود: یکی از اقدامات مهم دولت در بخش سلامت تدوین سند جامع سلامت در حوزه بیماری‌های غیر واگیر و کنترل آنها است و برنامه‌های سالانه همراه با شعارهای مربوطه نیز در سال های اخیر برگزار شده است.
شریعتی گفت: اگر کرونا بروز پیدا نمی‌کرد ما از بیماری‌های عفونی تقریباً رهایی پیدا کرده بودیم و از این نظر شاخص ما توسعه یافته می‌شد و تمرکزمان در بخش بیماریهای غیرواگیر سوق پیدا می‌کرد اما کرونا توجه ها را به بیماری های عفونی جلب کرد و برگرداند.
استاندار خوزستان گفت: البته این بیماری نشان داد که بحث بیماری‌های غیر واگیر بسیار مهم است چون کرونا کسانی را از بین برد که یک بیماری زمینه ای داشتند و در این گروه از افراد بیشتر اثر داشت و تلفات بیشتری به دنبال داشت.
شریعتی گفت: در افراد فاقد بیماری زمینه ای آسیب و تلفات بسیار کمتری داشتیم و این امر اهمیت و کنترل بیماریهای غیرواگیر و همچنین تغذیه سالم را بیش از پیش به ما گوشزد نمود و روشن ساخت؛ هر چه بیماری های غیرواگیر کنترل شود عوارض بیماری های عفونی کمتر میشود
استاندار خوزستان گفت: همچنین در خصوص چاقی دانش آموزان گزارشی ارائه شد؛ چاقی کودکان می تواند سلامت نسل آینده را به شدت به خطر اندازد و آموزش و پرورش موظف شد برنامه های مربوطه در این بخش را اجرا کند و از سامانه شاد برای آن استفاده کنند و صدا و سیما هم در این زمینه کمک کند.
شریعتی گفت: در خصوص تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین نیز گزارشی ارائه شد و با توجه به اینکه در دو روز در سال گذشته خوزستان گرمترین نقطه زمین شناسایی شد زنگ خطری برای ماست و بنا شد دستگاه های متولی در این حوزه برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.

, ,