انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۱ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده اهواز تصویب شد

بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده اهواز تصویب شد با پیگیری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز. بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده و ناکارآمد به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان رسید. انتخاب خوزستان به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده با اعلام این خبر تشریح […]

بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده اهواز تصویب شد

بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده  اهواز تصویب شد

با پیگیری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز. بسته تشویقی ضوابط شهرسازی در بافت فرسوده و ناکارآمد به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان رسید.
انتخاب خوزستان به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده با اعلام این خبر تشریح کرد: بخشی از این مشوق ها شامل امکان احداث طبقه ی مازاد بر طبقات مجاز در محلات هدف، مشوق هایی جهت تامین بخشی از پارکینگ مورد نیاز، امکان احداث واحد‌های تجاری در بخشی از محلات و واحد‌های با کاربری مسکونی و اعطای سطح اشغال و پیش آمدگی مازاد بر ضوابط جاری و ملاک عمل شهر اهواز می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: این امتیازات که با هدف ایجاد مکانیزم های لازم برای ترغیب و ایجاد انگیزه برای ساکنین بافتهای فرسوده شهر اهواز مصوب شده بتواند انبوه سازان را نیز به سرمایه گذاری در این زمینه علاقمند نماید.

معاون شهردار اهواز با اشاره به طرح مصوب بافت فرسوده شهر بیان کرد: براساس این طرح از ۱۹ هزار و ۲۸۵ هکتار وسعت اهواز، ۱۶/۵ درصد آن یعنی ۳ هزار و ۲۶۳ هکتار را بافت ناکارآمد شهری شامل بافت فرسوده، بافت تاریخی و سکونتگاههای غیررسمی تشکیل می دهد که در این محدوده ۳۶ درصد از جمعیت شهر اهواز یعنی حدود چهارصد و ۲۳ هزار نفر ساکن هستند.

وی متذکر شد: البته احداث بنا در بافت تاریخی شهر، مستلزم رعایت ضوابط و مقررات مصوب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز هست.

هدایت اله زارع زاده در پایان یادآور شد: این اقدام متعاقب تصویب مطالعات بازآفرینی شهر اهواز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال گذشته صورت گرفت که بیش از یک دهه از ابلاغ تکلیف قانونی آن می گذشت.

,