انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

به اعتقاد یک کارشناس: یک سونامی در راه فوتبال خوزستان

 یک کارشناس فوتبال معتقد است باید کارگروهی جهت بررسی و کمک به وضعیت فعلی سه تیم لیگ برتری خوزستان تشکیل شود زیرا فوتبال این استان نیازمند جراحی فوری است.

محسن بابادی  اظهارکرد: چه بخواهیم چه نخواهیم و چه بپذیریم یا نپذیریم، در حال حاضر وضعیت تیم های لیگ برتری خوزستان اسفناک و دور از انتظار بوده و شاید کمتر سالی را به خاطر داریم که یک سوم فصل سپری و چنین نتایجی حاصل شده باشد. حداقل اگر یکی از تیم های استان در انتهای جدول بود، یکی دیگر چندین پله بالاتر و آن یکی در میانه مایل به صدر بود، شاید این قدر هواداران و علاقه مندان به فوتبال در استان خوزستان گله مند نبودند.

فوتبال خوزستان نیازمند یک جراحی فوری

وی با بیان این که اما آنچه اکنون رخ داده است، نشان می دهد فوتبال خوزستان نیازمند یک جراحی فوری و یک امداد همگانی از جانب تمام پیشکسوتان، مربیان و مدیران فوتبالی استان است، ادامه داد: حتی به اعتقاد من در این شرایط باید اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، استانداری، نمایندگان خوزستان مخصوصا اهواز و آبادان، هیات فوتبال استان و دیگر نهادهای دلسوز در خوزستان، همگی دستان شان را در هم گره کرده و با تمام توان پای کار بیایند و طی جلساتی همچون ستاد بحران، از چند تن از پیشکسوتان مطرح استان در زمینه‌های مختلف تحلیل، آنالیز، طراحی تمرین، بدنسازی، روانشناسی و دیگر مسایل مرتبط با فوتبال در حضور کادر فنی و مدیریت سه باشگاه لیگ برتری دعوت شده و شنونده راهکارها باشند.

دلیل سکوت برخی را نمی‌دانم

این کارشناس فوتبال با تاکید بر تشکیل یک کارگروه برای ارائه راهکار جهت خروج تیم های نفت آبادان، فولاد و استقلال خوزستان از بحران گرفتار شده، عنوان کرد: بدون تردید چندین فکر مختلف، بسیار بهتر و کارگشاتر از یکی دو فکر خواهد بود و چه بسا در آن جلسات مواردی و نکات ریزی عنوان شود که راهگشای باشگاه ها باشد، مواردی که تا کنون از دید کادر فنی تیم ها مغفول مانده است. به اعتقاد من بسیاری از زحمت‌کشان، بزرگان و دلسوزان ورزش استان بدون هیچ گونه چشمداشتی آماده اند از این طریق خدمتی دوباره به فوتبال استان خوزستان همچون چند دهه پیش داشته باشند. اما دلیل سکوت شان این است که یا نگرانند صحبت هایشان خریداری نداشته باشد یا هنوز بستر لازم را برای ارائه راهکارهایشان از سوی باشگاه ها فراهم نمی بینند.

دعوت از مدرسین فوتبال و پیشکوستان برای ارائه راهکار

وی افزود: می طلبد تا دیر نشده از مدرسین محترم کنفدراسیون آسیا که خوزستانی اند، برخی اساتید دانشگاه جهت مباحث تخصصی، پیشکسوتان و ملی پوش سابق استان، مربیان صاحب نظر، مدیر عاملان سابق باشگاه ها، نخبگان رسانه ای، آنالیزور ها، تحلیلگر ها و…دعوت شود تا در جلسات رسمی و محفلی صمیمی و علمی با حضور کادر فنی تیم های یاد شده، دلسوزانه تبادل نظر صورت بگیرد تا بدین شکل راهکارهای درستی برای آینده تیم های لیگ برتری استان اتخاذ شود. تا بیش از این دیر نشده است باید چنین جلسه ای برگزار شود.

کاری نکنیم که حسرت بخوریم

بابادی بیان کرد: اگر این کار به صورت گروهی و هدفمند برای نخستین بار در فوتبال استان خوزستان شکل بگیرد و از تلاش ها و دلسوزی های پراکنده جلوگیری شود و همه نهادها به صورت متمرکز بدون اتلاف انرژی روی این موضوع مهم کار کنند، قطعا خروجی خوبی خواهد داشت که سود آن به تمامی فوتبال استان خواهد رسید و می توان این ایده را در سایر رشته های ورزشی نیز اجرا کرد. باید هر چه سریع تر اقدامات لازم برای سه تیم نفت آبادان، فولاد و استقلال خوزستان انجام شود تا مبادا با دست روی دست گذاشتن آخر فصل همگی حسرت بخوریم که چرا می توانستیم و چنین نکردیم.

یک سونامی در راه است

وی خاطر نشان کرد: تاکید می کنم، خطر بیخ گوش فوتبال خوزستان است و خدای ناکرده با سقوط یک یا دو تیم به لیگ دسته یک در فصل جاری، باید فاتحه فوتبال خوزستان را برای همیشه خواند. اگر خدای ناکرده چنین شود، فوتبال تمامی رده های سنی اعم از بانوان و آقایان، مدارس فوتبال، فوتسال استان و کلا همه چیز فوتبال خوزستان به هم خواهد خورد. پس یک سونامی بزرگ در راه است و باید آمادگی تقابل با آن را از هم اکنون داشته باشیم. امیدوارم دوستان متولی هرچه سریع تر دست به کار شوند زیرا هر یک هفته که بگذرد، ممکن است این کالبد زخمی و رنجور فوتبال استان ضعیف و ضعیف تر شده و بعد از نیم فصل، دیگر هیچ شیمی درمانی هم نتواند نجاتبخش آن شود.

ایسنا