انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰:۴۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

بیماران مبتلا به سرطان اهواز در محل درمان ،دارو را دریافت می‌کنند

 مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: بیماران مبتلا به سرطان به منظور دریافت خدمات بهتر داروی خود را در محل درمان دریافت می‌کنند. امید بن‌عباس عصر شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران اظهار داشت: بیماران مبتلا به سرطان که در پنج بیمارستان اروند، بقایی، گلستان، آریا و آپادانا شیمی […]

بیماران مبتلا به سرطان اهواز در محل درمان ،دارو را دریافت می‌کنند

 مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: بیماران مبتلا به سرطان به منظور دریافت خدمات بهتر داروی خود را در محل درمان دریافت می‌کنند.

امید بن‌عباس عصر شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران اظهار داشت: بیماران مبتلا به سرطان که در پنج بیمارستان اروند، بقایی، گلستان، آریا و آپادانا شیمی درمانی می‌شوند  بنا بر مصوبه ستاد کرونا از این پس می‌توانند دارو را از محل داروخانه همان بیمارستان دریافت کنند.

وی افزود: توزیع داروهای بیماران مبتلا به سرطان در محل درمان موجب می‌شود که نواقص مربوط به دارو با حضور پزشک در محل درمان برطرف شود و از تجمع این بیماران در دیگر داروخانه‌ها جلوگیری به عمل آید و دارو به میزان لازم در اختیارشان قرار گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران  خوزستان تاکید کرد: از آنجایی که این دسته از بیماران بنا بر وضعیت خاص خود ممکن است سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشند حضور آنان در داروخانه‌های شلوغ می‌تواند برای آنان خطرناک باشد.

توزیع غیرحضوری دارو برای نخستین بار در کشور

وی با برشمردن مشکلات بیماران به ویژه بیماران خاص برای دریافت دارو در سطح استان توضیح داد: پیرو نشست‌های مختلفی که با دستگاه‌های متولی از جمله غذا و دارو، هلال احمر،   پست، شرکت‌های بیمه و… داشتیم مصوب شد برای نخستین بار در کشور به صورت پایلوت در اهواز داروهای بیماران پیوندی و بیماران مبتلا به ام اس از طریق پست و به صورت غیر حضور صورت گیرد.

به گزارش ایرنا پیش از این بیماران خاص و بیماران سرطانی در اهواز برای دریافت داروهای خود به داروخانه‌های امام‌جعفر صادق(ع) و داروخانه هلال احمر مراجعه می‌کردند که همین امر موجب شلوغی داروخانه‌ها و معطلی بیماران تا چندین ساعت می‌شد.

مرجع؛ ایرنا
, , ,