انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۲۳:۴۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

تعیین تکلیف سه پرونده با ۶۱۳ شاکی و مالباخته در خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: سه پرونده با ۶۱۳ نفر شاکی و مالباخته تعیین تکلیف شد. به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از دادگستری خوزستان، علی دهقانی اظهارکرد: در این پرونده که در دادگاه تجدید نظر استان خوزستان مورد رسیدگی نهایی قرار گرفت، متهمان به تحمل حبس از چهار تا هفت سال حبس تعزیری، رد […]

تعیین تکلیف سه پرونده با ۶۱۳ شاکی  و مالباخته در خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: سه پرونده با ۶۱۳ نفر شاکی و مالباخته تعیین تکلیف شد.

به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از دادگستری خوزستان، علی دهقانی اظهارکرد: در این پرونده که در دادگاه تجدید نظر استان خوزستان مورد رسیدگی نهایی قرار گرفت، متهمان به تحمل حبس از چهار تا هفت سال حبس تعزیری، رد اصل مال به شاکیان و پرداخت جزای نقدی معادل بیشترین مالی که اخذ کردند در حق دولت، محکوم شدند.

وی گفت: مجموع بدهی محکومان این پرونده‌ها ۱۱۷ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال بود که ۵۳ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال این وجوه مسترد و یا رضایت شکات آنان اخذ شده است.

دهقانی گفت: باتوجه به تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف پرونده‌های با شاکیان زیاد و پرداخت وجوه به مالباختگان، در مورد مشابه یکی از شهرستان‌‎های استان، پرونده دیگری با حدود ۱۰۰ هزار نفر شاکی تعیین تکلیف شد که بخش عمده‌ای از آن پیش از تشکیل پرونده و در ابتدای فرآیند رسیدگی صورت گرفت.

وی از مردم استان خواست تا در راستای پیشگیری از هرگونه زیان مالی، در معاملات خود تضمین‌های مالی را مدنظر قرار دهند.