انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۳۷ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

تعیین تکلیف ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در خوزستان

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای توقیف شده مربوط به پرونده‌های مواد مخدر، با پیگیری و اقدامات لازم، ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در پارکینگ‌های استان تکلیف شدند. به گزارش انتخاب خوزستان علی دهقانی رییس کل دادگستری استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران […]

تعیین تکلیف ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در خوزستان

به گزارش انتخاب خوزستان علی دهقانی رییس کل دادگستری استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای توقیف شده مربوط به پرونده‌های مواد مخدر، با پیگیری و اقدامات لازم، ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در پارکینگ‌های استان مرتبط با این موضوع اعم از سبک و سنگین، تعیین تکلیف شدند که وجه حاصل از فروش خودروهای به مزایده گذاشته شده مبلغ ۲۴۲ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: همچنین پیرو دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در تعیین تکلیف اموال توقیفی و متعاقب آن بخشنامه دادستان کل کشور، مقرر شد در راستای اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و به‌منظور جلوگیری از تضییع و تخریب وسایل نقلیه توقیفی در پرونده‌های مواد مخدر که بیش از سه ماه از توقیف آنها گذشته باشد، اقدامات مقتضی معمول شود که در این خصوص جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار و تصمیمات مناسب اتخاذ شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: در این جلسه مقرر شد کلیه خودروهای توقیفی قبل از سال ۱۳۹۹، تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: نظارت میدانی و بازرسی از پارکینگ‌ها و انبارهای اموال توقیفی در شهرستان‌ها در راستای حفظ و حراست از بیت المال و تعیین تکلیف به موقع اموال، یکی از موارد مورد تاکید مسئولان قضایی کشور است که در همین راستا اقدامات موثری در استان صورت گرفته است./فارس