انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۳:۱۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

جایگاه عبدالکاظم طالقانی در فوتبال خوزستان کجاست / رئیس سابق هیات فوتبال استان پاسخگوی عملکرد ضعیف هشت ساله خود باشد

حاشیه های پیرامون این چهره ورزشی تنها پرونده ویلتیموس خلاصه نمی شود و اظهار نظرهای غیرتخصصی وی در خصوص عزل از ریاست هیات فوتبال استان از گوشه و کنار شنیده می شود.

انتخاب خوزستان؛ نام عبدالکاظم طالقانی، رئیس سابق هیات فوتبال استان خوزستان، این روزها در کنار سایر متهمین پرونده مارک ویلتیموس دیده می شود، پرونده ای که فوتبال کشور را تحت شعاع قرار داده و در سال های آینده نیز باید شاهد تبعات آن باشیم.

اما حاشیه های پیرامون این چهره ورزشی تنها به این پرونده خلاصه نمی شود و اظهار نظرهای غیرتخصصی وی در خصوص عزل از ریاست هیات فوتبال استان از گوشه و کنار شنیده می شود. اظهار نظرهایی که نشان از ناآگاهی این فرد نسبت به آیین‌نامه هیئت‌های فوتبال استانی دارد، کتاب قانونی که باید سرلوحه کلیه اقدامات انجام شده از سوی این مدیر ورزشی قرار می گرفت.

در خبری که سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره پایان حضور طالقانی در فوتبال منتشر کرده، آمده است:‌ «با توجه به اتمام دوره مسئولیت عبدالکاظم طالقانی رئیس سابق هیئت فوتبال استان خوزستان که در خرداد ماه سال جاری به پایان رسید، به پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان این استان و طی حکمی از سوی سیدمیرشاد ماجدی، عبدالعظیم آل‌کثیر مسئول سابق کمیته داوران هیئت فوتبال این استان به‌عنوان سرپرست هیئت فوتبال خوزستان انتخاب و منصوب شد.

برهمین اساس هیات فوتبال استان در این زمان با رئیس جدید به فعالیت خود ادامه می دهد و تنش های ایجاد شده از سمت این مدیر عزل شده تنها منجر به جدال های لفظی می شود.
اما در این زمان باید بررسی های لازم از سوی رسانه ها و کارشناسان این حوزه ورزشی صورت بگیرد و نقش و جایگاه طالقانی را در هشت سال ریاست این هیات ورزشی مشخص کنند؟ چگونه است که در این مدت زمان که وی بر کرسی ریاست این هیات قرار داشت، بسیاری از افراد توانمند و باتجربه استان مجبور به خانه نشینی و یا مهاجرت از استان شدند؟

طالقانی باید به رسانه های استان پاسخگو باشد که به چه علت با توجه به اینکه خانه خود را به تهران منتقل کرده اما باز هم با همه توان به دنبال بازگشت به جایگاه سابق خود در استان است و اینکه ریاست این هیات ورزشی چرا تا این حد برای وی مهم است.

هیات فوتبال استان در حالی به فعالیت خود ادامه می دهد که تبدیل به کانون بازنشستگان شده، همه مدیران وقت باید در این زمینه پاسخگو باشند البته که در زمان بررسی عملکرد طالقانی باید به نقش وی در اتفاقات رخ داده در تیم استقلال ملاثانی هم اشاره کنیم، اینکه چرا باید این مدیر در بسیاری از امور این باشگاه دخالت کند و چه منافعی از این جریانات حاصل شد.

یکی از موضوعات دیگری که باید به دنبال پاسخی صحیح برای آن باشیم، نقش پسر رئیس سابق هیات فوتبال استان خوزستان در یک آکادمی غیرقانونی فوتبال است. اینکه به چه علت سانس های زمین چمن ورزشگاه تختی تنها در زمان حضور اعضای مدرسه فوتبال وی به صورت رایگان بود، به راستی که تفاوت پسر یک مدیر و سایر ورزشکاران و مربی های استانی که با سال ها تجربه اقدام به تاسیس یک آکادمی ورزشی کرده اند چیست که باید برای عده ای زمین های چمن رایگان و برای دیگری با پرداخت هزینه باشد؟

طالقانی بهتر است در این زمان به جای چنگ انداختن به هر داستان و حربه ای برای بازگشت به جایگاه سابق خود، به دنبال پاسخگویی به سوالات رسانه های ورزشی استان باشد، سوالاتی که به کرات در سال های گذشته از وی پرسیده شده اما پاسخ مناسبی دریافت نشده است.