انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۳ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

خانه مداحان اهل‌بیت (ع) در خوزستان افتتاح شد

 مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به افتتاح خانه مداحان اهل‌بیت(ع) در استان، گفت: ستایش گر اهل‌بیت کسی است که با زبان زیبای هنر، معارف اهل‌بیت را بین مردم گسترش و نشر می دهد. به گزارش انتخاب خوزستان، حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح خانه مداحان اهل‌بیت خوزستان، اظهار کرد: روز […]

خانه مداحان اهل‌بیت (ع) در خوزستان افتتاح شد

 مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به افتتاح خانه مداحان اهل‌بیت(ع) در استان، گفت: ستایش گر اهل‌بیت کسی است که با زبان زیبای هنر، معارف اهل‌بیت را بین مردم گسترش و نشر می دهد.

به گزارش انتخاب خوزستان، حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح خانه مداحان اهل‌بیت خوزستان، اظهار کرد: روز اولی که اینجا کار را شروع کردیم، ابتدا اینجا نوشته بود دارالقرآن بود ولی پیامبر اسلام در زمان رحلتش فرمودند کتاب و عترت را برای مردم به امانت گذاشتم.

وی افزود: دارالقرآن خالی نداریم، قرآن بدون عترت مایه هدایت که نیست بلکه مایه ذلالت خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در ادامه گفت: پیامبر فرموده که این‌ها از هم جدایی‌پذیر نیستند هم‌خانه قرآنیان استان است و هم‌خانه کسانی است که با عترت رسول‌الله سر و کار دارند و ستایشگران و مداحان نیز در صف اول هستند.

وی با بیان اینکه «صادق آهنگران گفت ۳۰ سال است، پیگیر فعال شدن خانه مداحان هستند»، اظهار کرد: به برکت خون اباعبدالله این توفیق را داد که بتوانیم در خوزستان در ردیف چند استانی باشیم که صاحب‌خانه مداحان شده است.

حجت الاسلام نبی زاده اضافه کرد: این امر می‌تواند به تقویت مسئله ستایش گری از بُعد کمی و کیفی کمک کند و الگوسازی خوبی داشته باشد و از حیث اهمیت جایگاه مداحان و ستایشگران که زینبی و سجادی است نیز خیلی خوب است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بیان کرد: مداح و ستایش گر، نشر معارف اهل‌بیت را با زبان شعر و زبان زیبای هنر انجام می‌دهد، زبانی که اثرگذار است./مهر

, , , ,