انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۱۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

خوزستان دومین استان کشور در تلفات غرق شدگی

مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان گفت:پارسال تعداد غرق شدگان در رودخانه‌ها و پهنه‌های آبی استان به ۱۲۵ نفر رسید که از این حیث ، خوزستان پس از مازندران در رتبه دوم کشوری قرار گرفت.دکتر سیدفرزاد حسینی  افزود:بر اساس آمار قطعی، ۱۰۹ نفر از غرق شدگان مرد و ۱۶ نفر زن بودند. وی دلیل اصلی غرق شدگی […]

مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان گفت:پارسال تعداد غرق شدگان در رودخانه‌ها و پهنه‌های آبی استان به ۱۲۵ نفر رسید که از این حیث ، خوزستان پس از مازندران در رتبه دوم کشوری قرار گرفت.دکتر سیدفرزاد حسینی  افزود:بر اساس آمار قطعی، ۱۰۹ نفر از غرق شدگان مرد و ۱۶ نفر زن بودند.

وی دلیل اصلی غرق شدگی در خوزستان را رعایت نکردن مسایل و آشنا نبودن و فنون شنا بیان کرد و گفت: این تعداد غرق شده  در خوزستان در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۹) که ۱۳۵ نفر (۱۰۷ مرد و ۲۸ زن) بود هفت درصد کاهش یافته است.

حسینی افزود: پارسال تعداد غرق شدگان در مازندران ۱۴۷ نفر و این آمار در استان ساحلی گیلان ۹۱ نفر بود.

مدیرکل پزشکی خوزستان با بیان اینکه بیشترین تلفات غرق شدگی پارسال در خوزستان مربوط به آبان بوده است ادامه داد: تعداد قابل توجهی از موارد غرق شدگی در رودخانه ها و آب های کم عمق، اتفاق می افتد.

وی گفت: برخی رودخانه‌ها برخلاف داشتن ظاهری آرام، خطرناک و عمیق هستند و توصیه می‌شود شهروندان بدون آگاهی از وضعیت رودخانه، برای شنا در آنها اقدام نکنند.

کفتنى است خوزستان از استان‌های ساحلی جنوب کشور است. یک سوم آب‌های سطحی و دایمی کشور در خوزستان جاری است.

مرجع / ایرنا
, ,