انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

خوزستان نگران است؛ انتشار فیلمی از آبگیری سد «چم‌شیر» علی‌رغم تکذیب‌های مکرر

انتشار فیلمی از آبگیری سد چمشیر علی رغم تکذیب‌های مکرر موجب بهت و نگرانی دلسوزان محیط زیست در کشور و خوزستان شد.  در حالیکه روز دوشنبه  اخباری درباره آبگیری سد چم شیر در استان کهگیلویه و بویراحمد و در شهرستان گچساران منتشر شد مصلح مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد هیچگونه آبگیری در سد […]

انتشار فیلمی از آبگیری سد چمشیر علی رغم تکذیب‌های مکرر موجب بهت و نگرانی دلسوزان محیط زیست در کشور و خوزستان شد.

خوزستان نگران است؛ انتشار فیلمی از آبگیری سد «چم‌شیر» علی‌رغم تکذیب‌های مکرر

 در حالیکه روز دوشنبه  اخباری درباره آبگیری سد چم شیر در استان کهگیلویه و بویراحمد و در شهرستان گچساران منتشر شد مصلح مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد هیچگونه آبگیری در سد چم شیر گچساران انجام نشده است.

وی تاکید کرد آبگیری آزمایشی چم‌شیر صحت ندارد و منتظر تصمیم کمیته آبگیری هستیم.

اما امروز فیلمی در خبرگزاری ایسنا مبنی بر  آبگیری سد «چم‌شیر»  منتشر شد که موجب بهت و حیرت دلسوزان محیط زیست در کشور و خوزستان شد.

کارشناسان محیط زیست اعتقاد دارند آبگیری سد چم‌شیر بخش زیادی از اراضی کشاورزی در شرق خوزستان و به ویژه منطقه هندیجان برای همیشه از بین بروند.

یکی از اصلی‌ترین مطالبات در خصوص سد چم‌شیر این است که آبگیری این سد به تعویق بیافتد تا مطالعات این سد به ویژه مطالعات ارزیابی محیط زیستی و زمین شناسی آن به روز شود و پس از آن نسبت به دیگر تصمیمات اقدام شود.

سد  چم‌شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و صحبت‌های مطرح شده درباره آبگیری آن نگرانی‌ها را در خصوص تکرار یک فاجعه مثل سد گتوند دوچندان کرده است.