انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

رییس کل دادگستری خوزستان: مشکل صدور سند مالکیت منطقه خروسی اهواز برطرف شد

اهواز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مشکل صدور اسناد مالکیت کوی خروسی (مدرس) اهواز با پیگیری دستگاه قضای استان پس از سال‌ها بلاتکلیفی بر طرف شد. به گزارش ایرنا علی دهقانی در گفت‌وگویی رسانه‌ای روز شنبه در خصوص مشکل صدور سند املاک منطقه خروسی اهواز بیان کرد: باتوجه به اینکه منازل منطقه کوی مدرس (خروسی) […]

رییس کل دادگستری خوزستان: مشکل صدور سند مالکیت منطقه خروسی اهواز برطرف شد

اهواز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مشکل صدور اسناد مالکیت کوی خروسی (مدرس) اهواز با پیگیری دستگاه قضای استان پس از سال‌ها بلاتکلیفی بر طرف شد.

به گزارش ایرنا علی دهقانی در گفت‌وگویی رسانه‌ای روز شنبه در خصوص مشکل صدور سند املاک منطقه خروسی اهواز بیان کرد: باتوجه به اینکه منازل منطقه کوی مدرس (خروسی) اهواز فاقد سند بودند و این مسئله موجب سوء استفاده افراد سودجو در این منطقه شده بود این موضوع مورد پیگیری ویژه قرار گرفت.

رییس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: با ورود دستگاه قضا و تلاش اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و ثبت اسناد و املاک استان مشکل صدور اسناد مالکیت این منطقه برطرف و این منازل صاحب سند رسمی شدند.

وی با بیان اینکه ۳۱۷ پلاک از سند اصلی در اختیار سازمان اموال تملیکی، تفکیک و تحویل خزانه معین اسناد دولتی شده است، افزود: سامانه‌ای نیز از طرف شهرداری اهواز طراحی شده که مالکان می‌توانند با مراجعه و بارگذاری مدارک مربوطه نسبت به تکمیل فرایند صدور سند مالکیت اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان گفت: به‌منظور حمایت از مردم این منطقه، صدور سند با کمترین قیمت ممکن برای مالکان صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، بیش از ۳۰ سال است که املاک موجود در این منطقه فاقد سند بودند که با همکاری سازمان اموال تملیکی و دادگستری این موضوع پیگیری شد.

پیش از این رئیس هیات عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشکیل کمیته‌ای برای تعیین تکلیف خانه‌های بدون سند منطقه خروسی اهواز خبرداد.

طبق گفته مجتبی فراهانی ۱۱ هکتار اراضی بدون سند در منطقه خروسی (مدرس) اهواز وجود دارد که از گذشته در این منطقه ساخت و سازها انجام شده و به مرور توسعه یافته است.

جمعیت مناطق حاشیه نشین شهرستان اهواز ۴۰۰ هزار نفر برآورد می شود که سکونتگاه های آنها فاقد سند رسمی است.