انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۱:۳۷ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

شصت و چهارمین روز جنگ غزه/ حملات شدید جنگنده ها و توپخانه اسرائیل به نوار غزه

جنگ غزه در شرایطی وارد شصت و چهارمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس میان حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.

جنگ غزه در شرایطی وارد شصت و چهارمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس میان حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.

حملات شدید جنگنده ها و توپخانه اسرائیل به نوار غزه

رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه از حملات شدید جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه خبر دادند.

شبکه «المیادین» گزارش داد که اردوگاه‌های «البریج»، «المغازی» و «دیر البلح» در مرکز نوار غزه هدف گلوله‌باران و بمباران شدید صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند.

بر این اساس، در پی بمباران یک منطقه مسکونی در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه، حداقل ۷ فلسطینی به شهادت رسیده و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

خبرگزاری «شهاب» نوشت که اراضی کشاورزی در نزدیکی مسجد الدعوه در اردوگاه «النصیرات» توسط جنگنده‌های صهیونیستی و محله‌های «الشجاعیه» و «الزیتون» نیز توسط توپخانه‌های این رژیم هدف قرار گرفتند.

شبکه «الجزیره» نیز گزارش داد که حمله هواپیماهای اشغالگران به خانه‌ای در اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه، حداقل ۶ شهید و چندین مجروح برجای گذاشته است.

پیش از این، وزارت بهداشت غزه خبر داد شمار شهدای فلسطینی از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه به ۱۷ هزار و ۷۰۰ شهید افزایش یافته و حدود ۴۸ هزار و ۸۰۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

درگیری شدید مقاومت با صهیونیست‌ها نزدیک «جبالیا»

رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه گزارش دادند که درگیری‌های شدیدی بین رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست در نزدیکی اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه رخ داده است.

خبرگزاری «شهاب» نوشت که تانک‌ها و توپخانه‌های صهیونیستی نیز در حال گلوله‌باران شدید مناطق نزدیک جبالیا هستند.

از سوی دیگر شبکه «المیادین» نیز خبر داد که رزمندگان فلسطینی در شهرک‌های «عبسان» و «بنی سهیلا» در شرق «خان‌یونس»‌ با نظامیان صهیونیست درگیر شده‌اند و انفجارهای شدیدی در منطقه رخ می‌دهد.

وزارت بهداشت غزه نیز بامداد یکشنبه اعلام کرد که ارتش صهیونیستی، بیمارستان صحرایی اردن در خان‌یونس را هدف قرار داد و به تجهیزات آن آسیب وارد کرد.

خبرنگار الجزیره هم به نقل از منابع پزشکی گزارش داد که ۵ نظامی صهیونیست مجروح در نبردهای غزه به بیمارستان بیلینسون در تل‌آویو منتقل شدند و حال ۲ نفر از آنها وخیم است.

استقبال حماس از بیانیه یمن درباره کشتی‌های صهیونیستی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» بامداد یکشنبه از بیانیه نیروهای مسلح یمن مبنی بر جلوگیری از عبور کشتی‌های صهیونیستی از آب‌های یمن مگر اینکه حامل غذا و دارو برای غزه باشند، استقبال کرد.

حماس طی بیانیه‌ای گفت: «ما از تصمیم برادران یمنی برای جلوگیری از عبور کشتی‌های صهیونیستی و همه کشتی‌هایی که به سمت رژیم صهیونیستی از هر ملیتی حرکت می‌کنند، تا زمانی که غذا و داروی مورد نیاز وارد نوار غزه نشود، قدردانی می‌کنیم».

حماس ضمن شجاعانه توصیف کردن این تصمیم به نفع مردم غزه، توضیح داد: «در مقابل تجاوزات صهیونیستی-آمریکایی که به نسل‌کشی و قتل عام علیه تمام جنبه‌های زندگی بشری برای مردم فلسطین در ۶۴ روز اخیر ادامه دادند، می‌ایستیم».

در پایان این بیانیه تاکید شده است: «ما از کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم که بر اساس مسئولیت تاریخی خود، همه ظرفیت‌ها و توانایی‌هایشان را فعال کنند و از روی جوانمردی به سمت شکستن محاصره غزه و جلوگیری از ادامه کشتارها و جنگ گرسنگی و تشنگی و توقف تجاوزات اشغالگران نازی تحت حمایت آمریکا، حرکت کنند».

هلاکت ۴۲۵ نظامی صهیونیست در جریان عملیات طوفان الاقصی

 ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ۵ نظامی دیگر این رژیم در جریان عملیات زمینی در غزه کشته شدند تا شمار کشته‌های این رژیم در عملیات زمینی به ۱۰۲ نفر برسد.

بر اساس این گزارش، ۱۵ نظامی صهیونیست نیز طی ساعات گذشته زخمی شدند که ۲ نفر از آنها در مرز با لبنان زخمی شده‌اند.

بنابر این گزارش، شمار نظامیان رژیم صهیونیستی که از آغاز عملیات طوفان الاقصی کشته شدند به ۴۲۵ نفر رسیده است.

حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان صحرایی در جنوب غزه

وزارت بهداشت فلسطین در غزه بامداد یکشنبه اعلام کرد، رژیم صهیونیستی بیمارستانی در جنوب این باریکه را هدف قرار داده است.

 وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان صحرایی اردن در خان‌یونس را هدف قرار داده و به تجهیزات آن آسیب وارد کرده است.

از سوی دیگر منابع فلسطینی گزارش دادند، نیروهای فلسطینی در مناطقی در شرق خان‌یونس‌ با نظامیان صهیونیست درگیر شده‌اند و انفجارهای شدیدی در منطقه رخ داده است.

همچنین منابع خبری از درگیری‌های شدیدی بین نیروهای مقاومت و نظامیان صهیونیست در نزدیکی اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه خبر دادند.