انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۵:۳۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

شهدای محیط زیست، شهدای عرصه نفس هستند

شهدای محیط زیست، شهدای عرصه نفس هستند فرمانده کل انتظامی کشور گفت: شهدای محیط زیست شهدای عرصه نفس هستند چرا که به زیستگاه‌های ما ، به محل‌هایی که محل تجدید نفس جامعه هست قدم گذاشتند و شهید شدند.   انتخاب خوزستان به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار”احمدرضا رادان” در اولین کنگره شهدا و ایثارگران […]

شهدای محیط زیست، شهدای عرصه نفس هستند

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: شهدای محیط زیست شهدای عرصه نفس هستند چرا که به زیستگاه‌های ما ، به محل‌هایی که محل تجدید نفس جامعه هست قدم گذاشتند و شهید شدند.

 

انتخاب خوزستان به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار”احمدرضا رادان” در اولین کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست در خوزستان اظهار داشت: عجیب داستانی است داستان شهدا ،عجیب اثر وجودی دارند شهدای عزیز انقلاب، گویا حتی در کنگره‌ها و یادواره‌ها و همایش‌ها و نشست‌ها و ….آن شهدا هستند که منطقه و محل و زمان شهادت را انتخاب می‌کنند این اثر وجودی شهداست.

وی افزود: و چه زیبا شده که اولین کنگره شهدای محیط بان عزیز ما در پنجشنبه , در هفته بسیج و در آستانه ایام فاطمیه رقم خورده است.

فرمانده کل انتظامی کشور ادامه دادند: در کدام منطقه خوزستان قهرمان، اهواز همیشه سرفراز، خرمشهر به یادماندنی، آبادان حماسه‌گر، شلمچه پر آوازه، دهلاویه پرخاطره ،نهر خین و…..این اثر وجودی شهداست که خود انتخاب می‌کنند و به ذهن می‌آورند که کجا ، کی ، چه موقع و چگونه به شهادت برسند.

وی بیان داشت: عجیب است اثر وجودی شهدا که گویا اگر قرار است نامی از آنها برده شود در حقیقت نه برای یاد شهداست بلکه برای تذکر، توجه و برای اندیشیدن به ما یادواره شهدا شکل می‌گیرد.

سردار رادان با بیان اینکه شهدای عزیز ما اقتدا به مکتب اباعبدالله الحسین کردند که به پهنه ۱۴۰۰ سال زنده جاودان و همیشگی است‌، تصریح کرد: پس وقتی اقتدای شهید به مقتدای خودش اباعبدالله و به رهبر خودش هست نمی توان تصور کرد شهید، شهیدعرصه امنیت، عرصه دفاع مقدس، عرصه حرم، عرصه بهداشت، سلامت و عرصه نفس یعنی محیط بان‌ها نباشند.

فرمانده کل انتظامی گفت: در حقیقت یادواره ها، خاطره ها، کتاب ها و رمان هایی که با قلم و بیان کسی نوشته می شود این نه برای شهید است بلکه برای خود آن فرد، جامعه‌ و سازمانی است که افتخار پیدا می‌کند در مسیر شهید قدم بگذارد و خود را در کنار شهید اثرگذار بداند.

وی تصریح کرد: برگزاری کنگره شهید در هفته بسیج یادآور حماسه سطوح مختلف رزمندگانی است که پا به عرصه دفاع گذاشتند و خون عزیزشان را تقدیم امنیت کردند از جمله شهدای این عرصه محیط زیست، محیط بانان عزیز هستند.

سردار رادان با بیان اینکه شهدای محیط زیست را شهدای عرصه نفس می‌دانم چرا که به زیستگاه‌های ما به محل‌هایی که محل تجدید نفس جامعه هست قدم گذاشتند و شهید شدند، اظهار داشت: اگر بسیجیان و رزمندگان ما جان دادند که کشور بماند شهدای عرصه نفس جان دادند که طبیعت، جان داشته باشد که اگر طبیعت جان نداشته باشد کسی در این طبیعت امیدی به آینده نمی‌تواند داشته باشد.

وی افزود: بچه های محیط بان و محیط زیست در کوه های سربه فلک کشیده مناطق غربی ما در زمستان سرد و در محیط ها و منطقه های گرمسیر خدمت می کنند، این برای این هست که محیط بان ها هم نفس با شهدایشان شدند.

فرمانده انتظامی کل کشور با بیان اینکه شهدای عزیز ما وقتی خود شهید می شوند فقط عنوان شهید را به خود اختصاص نمی دهند، تصریح کرد: شهید با شهادتش اثر وجودیش در سطح بیرونی آنچنان قرار می‌گیرد که مدال مادر شهید بودن را به سینه مادر می‌زند و مدال‌های پی در پی را بر گردن سایر افراد و دوستان و شهر و جامعه قرار می دهد.

سردار رادان تصریح کرد: دنیای رزمندگان، شهدا، جانبازان اینگونه بود و این ست که حزب الله لبنان امروز همگان اعتراف می کنند برگرفته و اثر پذیر از انقلاب اسلامی ایران است که امروز گروهی به نام رزمندگان حماس تمام هیمنه نظامی و اطلاعاتی دشمن صهیونیست را آنچنان ویران می کنند که هنوز از شوک آن بیرون نیامده است.

سردار رادان در اولین کنگره شهدا و ایثارگران خوزستان تصریح کرد: بایستی با افتخار به سمت محیط بانانی که در همه محیط های کشور خالصانه، خاضعانه، متواضعانه اما ایثارگرانه خدمت می‌کنند سر تعظیم فرود آورد.

وی با اشاره به رشادت های شهید محیط زیست هوشنگ نصیری، تصریح کرد: وقتی محیط بانی می کند و می بیند محیط کشورش دارد آسیب می بیند اسلحه محیط بانیش را مسلح می کند از محیط زیست به سمت محیط حفظ کشورش می رود و در همان جا هم شهید می‌شود.

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: بایستی سر تعظیم فرود آورد بر جانبازان این سازمان عزیز که جز خدمت به مردم و عموم کشور چیزی نمی بینند و چیزی را نمی خواهند.

,