انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۵۱ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

شهرداری آبادان ۱۰ هزار میلیارد ریال بدهی انباشته دارد

شهردار آبادان با اشاره به بدهی ۱۰ هزار میلیارد ریالی این شهرداری به پیمانکاران و تامین اجتماعی گفت: این میزان بدهی، شهرداری آبادان را برای ارایه خدمات با مشکل مواجه کرده است.  یاسین کاوه پور یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بدهی شهرداری آبادان برای پرداخت به طلبکاران دسته‌بندی شده ولی پیمانکاران و […]

شهرداری آبادان ۱۰ هزار میلیارد ریال بدهی انباشته دارد

شهردار آبادان با اشاره به بدهی ۱۰ هزار میلیارد ریالی این شهرداری به پیمانکاران و تامین اجتماعی گفت: این میزان بدهی، شهرداری آبادان را برای ارایه خدمات با مشکل مواجه کرده است.

 یاسین کاوه پور یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بدهی شهرداری آبادان برای پرداخت به طلبکاران دسته‌بندی شده ولی پیمانکاران و طلبکاران هر روز حساب این شهرداری را مسدود می‌کنند.

وی افزود: این شهرداری دو هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بدهی به تامین اجتماعی دارد که این نشان از بهم ریختگی نظم مالی و اداری در سال های گذشته در شهرداری آبادان دارد.

شهردار آبادان گفت: هم اکنون بیش از دو هزار میلیارد اجرائیه از سوی طلبکاران برای شهرداری ارسال شده که متاسفانه باعث مسدود شدن تمامی حساب های این شهرداری شده است.

کاوه پور طرح‌های عمرانی راکد، انباشت زباله‌ها در سطح شهر و مطالبات کارگران را از جمله مشکلات این شهر اعلام کرد و گفت: سعی کردیم مشکلات در حوزه‌های مختلف در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت به صورت تدریج رفع شوند.

وی انضباط مالی را تنها راه موفقیت شهرداری آبادان با توجه به شاخص‌های مالی عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا یک بازه زمانی برای رسیدن به نظم مالی و اداری در شهرداری آبادان در نظر گرفته شد زیرا ابتدا باید به نظم رسید تا بتوان برای شهر کاری کرد.

شهردار آبادان گفت: تمام توان ما بر ارائه خدمات شهری مناسب به شهروندان متمرکز است، امیدواریم در دولت سیزدهم که نگاه متفاوتی به آبادان دارد ردیف اعتباری مناسبی برای اجرای طرح های عمرانی در این شهر تعریف شود.

کاوه پور به کمبود نیروهای خدماتی در شهرداری آبادان خبر داد و افزود: برخی نیروها در شهرداری بدون مسوولیت بودند و از چهار ماه پیش ساماندهی این نیروها را در دستور کار قرار دادیم.

وی بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰ پاکبان در حال خدمات رسانی هستند که برای خدمات دهی مناسب ۴۰۰ پاک بان کمبود داریم و به حدود ۲۰۰ نیرو نیز برای حمل زباله نیاز است.

شهردار آبادان گفت: در راستای پاکسازی معابر در چهار ماه گذشته بیش از دو هزار سرویس نخاله جمع آوری شده، بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ باکس زباله در نقاط مختلف شهر جانمایی شده است.
شهردار آبادان با اشاره به خریداری بیش از ۲۰ هزار نهال گفت: از این تعداد حدود دو هزار نهال به صورت رایگان بین شهروندان توزیع شد و ۱۸ هزار نهال دیگر از نوع گونه های مختلف در سطح شهر در حال کاشت هستند.
کاوه پور بیان کرد: در حوزه عمرانی لکه گیری آسفالت خیابان‌ها انجام شد و همچنان ادامه دارد و در مسیر ورودی و خروجی شهر روکش آسفالت نیز انجام شده است.
وی افزود: زیرسازی و روکش آسفالت بیش از ۷۰ معبر با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و قرارگاه خاتم درحال انجام است و در سال آینده سعی داریم معابر بیشتری در سطح شهر ساماندهی شوند.
کاوه پور افزود: منطقه سلیچ نیز پس از تکمیل طرح فاضلاب به صورت کامل آسفالت می‌شود ضمن اینکه پیاده رو سازی و جدول گذاری در منطقه ذوالفقاری و کوی دریا نیز در حال انجام است.

شهردار آبادان خواستار عمل به مسوولیت‌ اجتماعی از سوی ارگان‌ها و سازمان‌هایی چون پالایشگاه، پتروشمی، ایرانول در آبادان شد و گفت: تا زمانی که سازمان‌ها و شرکت به مسوولیت اجتماعی خود در آبادان عمل نکنند شرایط همینگونه خواهد بود، شهروندان آبادان باید در این راستا مطالبه‌گر باشند.

کاوه پور با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ١۴٠٢ به شورای اسلامی شهر آبادان گفت: در این لایحه ١٠ هزار میلیارد ریال بودجه برای شهرداری آبادان تعریف و پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه قانون درآمدهای پایدار مصوب شده و الزام است شهرداری ها بر مبنای این قانون عمل کنند سرفصل ها را بر مبنای دستور العمل های قانون درآمدهای پایدار تدوین و تنظیم کردیم.

وی افزود: یک سری ضعف ها و ابهاماتی در بودجه قبل وجود داشت که سعی کردیم در بودجه ١۴٠٢ آنها را برطرف کنیم تا بتوانیم سال آینده در پروژه های عمرانی قدم موثرتری برداریم و کارهای بیشتری در شهر عملیاتی شود.

شهردار آبادان گفت: در بودجه پیش بینی شده سال ١۴٠١ حدود ۴٠ درصد برای سهم عمرانی تعریف شده بود ولی در بودجه ١۴٠٢ حدود ۵٢ درصد از سهم بودجه به عمران اختصاص داده شده و سعی کردیم بدهی هایی که از سال های قبل انباشته شده نیز در بودجه آتی تدوین شود تا در سال آینده با چالش کمتری مواجه شویم.