- پایگاه خبری انتخاب خوزستان – اخبار مهم و به روز خوزستان - http://entekhab-khouzestan.com -

شهردار اهواز ۹ تذکر قانونی گرفت

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به ضعف‌ها و ایرادات مشاهده شده در عملکرد شهردار فعلی اهواز، از ارائه تذکر قانونی به شهردار خبر داد.

انتخاب خوزستان ؛ محمدجعفر فلسفی اظهار داشت: در راستای ایفای وظیفه نمایندگی مردم در شورا و به استناد ماده ۸۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی شهر، لازم دانستم چندین ایراد را نسبت به عملکرد شهردار و عملیات شهرداری به شهردار متذکر شوم.

عضو شورای شهر اهواز افزود: اولین تذکر بنده مربوط به انتصاب یکی از اعضای شورای شهر مسجدسلیمان به سمت معاونت خدمات شهری منطقه ۷ شهرداری اهواز بود؛ انتصاب وی با این توجیه صورت گرفت که از پرسنل شهرداری مسجد سلیمان است.

فلسفی بیان کرد : در تبصره ۲ ماده ۳۰قانون شوراها ذکر شده است که اعضای شوراها فقط در محدوده بخش حوزه انتخابی خودشان فعالیت کنند و نمی‌توانند سمت اجرایی دیگری داشته باشند، لذا این انتصاب وجاهت قانونی نداشته و تخلف محسوب می‌شود. از طرف دیگر باوجود ده‌ها نیروی مجرب و آماده به خدمت، معلوم نیست به چه دلیل شهردار اهواز دست به این اقدام زده است.

وی به تذکر دوم خود اشاره کرد و گفت: انتصاب سرپرست سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بایستی در جلسه فوق العاده شورای سازمان صورت گیرد. اخیراً بدون برگزاری جلسه شورای سازمان پسماند، سرپرست جدید انتخاب شد که بالاجبار صورت جلسات صوری را جهت اخذ امضا برای بنده به عنوان عضو شورای سازمان ارسال کردند که این کار نیز نوعی تخلف محسوب می‌شود.

عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: شهردار اهواز به عنوان رئیس شورای سازمان پسماند باید به قوانین احترام بگذارد و آن ها را به درستی اجرا کند به ویژه در موضوع مهمی مثل انتصاب سرپرست سازمان باید دقت داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز گفت: تذکر سوم بنده مربوط به تبصره ۷۲ بودجه مصوب شهرداری در سال ۹۹ بود که هرگونه افزایش نیرو در قراردادهای خدمات شهری و نیروی انسانی حراست را ممنوع اعلام کرده بود. اما ما به شکل‌های مختلف متوجه شدیم که علیرغم این ممنوعیت یک سری نیرو وارد سیستم شهرداری می‌شود و برای بنده این موضوع سوال برانگیز شد که بر چه مبنایی این کار انجام شده ، آن‌هم در شرایطی که مراجعات زیادی در این رابطه به شورا صورت می گیرد و با پاسخ منفی ما روبرو می شود.

وی تاکید کرد:  چهارمین تذکر بنده به شهردار اهواز به یکی از چالش‌های مهم شهر بر می‌گشت و آن موضوع ترمیم نوارهای حفاری و پر کردن چاله‌های شهر اهواز بود و این مسئله بسیار آزار دهنده است و مردم به شدت گلایه دارند از اینکه با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می‌کنند. مطمئناً اگر چاره‌ای اندیشیده نشود، در فصل بارندگی درد و رنج مردم مضاعف خواهد شد.

فلسفی ادامه داد: تذکر پنجم بنده به شهردار اهواز در خصوص پروژه‌های نیمه تمامی بود که در محله‌های شهر وجود دارند برای نمونه می‌توان به پروژه بدنه سازی میدان نهضت آباد اشاره کرد که بیش از سه سال است به حال خود رها شده، همچنین پروژه بلوار خلیج فارس است که مسیر ارتباطی بلوار اکباتان به بهارستان و شهرک برق اهواز است و نیمه تمام رها شده و بنده بارها پیگیر این مسئله در جلسات کمیسیون عمران و در پیگیری‌های موردی بوده‌ام .

وی افزود: همچنین یکی از خواسته‌های اهالی کوی مدرس ، اتمام پروژه پارک گوهر است که سالیان سال است که مردم منتظر افتتاح و بهره برداری از این پارک هستند ک متاسفانه انجام نشده و هربار که ما به منطقه مراجعه می‌کنیم از ما گلایه می‌کنند که چرا کار را تمام نمی‌کنید. این‌ها نمونه‌هایی بودند که بنده به صورت مستمر پیگیر بودم ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

فلسفی بیان کرد: تذکر ششم در خصوص حضور میدانی شهردار اهواز در مناطق مختلف شهر و درمیان نخبگان و مساجد بود که شهردار اهواز می‌بایست حضور میدانی‌اش را طی برنامه ایی به صورت مستمر بین مردم برقرار می‌کرد و این حضور میدانی به شکل‌های مختلفی که مردم بتوانند مستقیم مشکلاتشان را بیان کنند بسیار حائز اهمیت است .

فلسفی در تشریح تذکر هفتم به شهردار اهواز گفت: در خصوص جاده آرامستان جدید اهواز بود که با توجه به اینکه آرامستان فعلی شهر اهواز کشش ندارد، از جهتی فوتی‌های کرونایی در محل جدید دفن شده اند، لذا تردد در جاده آرامستان جدید اهواز اجتناب ناپذیر است، اما شب مسیر فاقد روشنایی است و روز نیز آسفالت جاده بسیار نامناسب و به شدت محل سوال که چرا اقدام لازم انجام نشده است.

فلسفی بیان کرد:  تذکر هشتم بنده مربوط به همایشی تحت عنوان مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان بود و یکسری اقداماتی که توسط مجلس مصوب شده است، و این فضاهارا باید ما آماده کنیم که معلولان استفاده کنند و اینکه وظیفه داریم این شرایط را برایشان مهیا کنیم که بتوانند در شهر تردد کنند و از خدمات استفاده کنند خیلی عقب هستیم نسبت به برخی شهرها و و از شهرداری قول داده شد ستادی برای این موضوع تشکیل شود اما تاکنون انجام نشد و اتفاق خاصی نیفتاده است.

فلسفی در تشریح نهمین تذکر خود به شهردار اهواز گفت: آخرین تذکری که به شهرداری اهواز دادم بر می‌گردد به مقوله جذب و مشارکت سرمایه گذاران در پروژه های شهری که خیلی تاکید داشتیم در شورای پنجم که این‌کار جزو اولویت‌های ما است. علیرغم تلاشهای صورت گرفته اقدام قابل توجهی صورت نگرفته و شهر اهواز از این ظرفیت محروم مانده است.

وی گفت: اکنون بیش از سه سال از دوره شورای شهر می‌گذرد و اینکه در این موضوع حرف جدی نداشته باشیم قابل قبول نیست.

مرجع؛ تسنیم