انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

صدور حکم زندان برای مدیر واحد صنعتی آلاینده در استان خوزستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: رعایت نکردن الزامات قانون هوای پاک، یک سال حبس تعزیری برای مدیرعامل یک واحد صنعتی آلاینده زیست محیطی در خوزستان به همراه داشت. مدیرعامل یک واحد صنعتی به علت رعایت نکردن مقررات مربوط به هوای پاک متهم به تحمل یک سال حبس تعزیری شد. محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: رعایت نکردن الزامات قانون هوای پاک، یک سال حبس تعزیری برای مدیرعامل یک واحد صنعتی آلاینده زیست محیطی در خوزستان به همراه داشت.

مدیرعامل یک واحد صنعتی به علت رعایت نکردن مقررات مربوط به هوای پاک متهم به تحمل یک سال حبس تعزیری شد.

محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص این مطلب اظهار کرد: این واحد صنعتی به علت استفاده از سوخت غیر استاندارد که باعث آلایندگی هوا می‌شود و همچنین به دلیل رعایت نکردن الزامات زیست محیطی به دفعات از این اداره اخطاریه دریافت کرده بود و با بی‌توجهی به اخطاریه‌های ابلاغی و عدم اقدام مثبت در اصلاح عملکرد و رفع آلایندگی خود، به مرجع قضائی معرفی شد.

وی ادامه داد: با توجه به قانون هوای پاک مصوب سال ۹۶ که تمام مراکز صنعتی، تولیدی، عملیاتی و خدماتی اعم از دولتی و غیردولتی را موظف ساخته تا از سوخت استاندارد استفاده و حد مجاز انتشار آلودگی را رعایت کنند، این واحد صنعتی بر اساس ماده ۱۳ قانون هوای پاک، ماده ۶۸۸ از قانون مجازات اسلامی مجرم و مدیرعامل واحد صنعتی متهم به تحمل یک سال حبس تعزیری شد.

اشرفی در پایان از مجموعه قضائی استان به خاطر توجه به مسائل زیست محیطی قدردانی کرد و گفت: تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی برای آغاز و تداوم فعالیت، ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی هستند و در صورت شناسایی و مشاهده هرگونه تخلف، از همه ابزارهای قانونی برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست استفاده خواهد شد.

مرجع؛ مهر

, , ,