انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۳:۰۵ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

صنعت‌نفت آبادان – فولاد خوزستان، تقابل زرد و قرمزهای خوزستانی

تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و فولاد خوزستان در حالی دوشنبه هفته جاری در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف یکدیگر خواهند رفت که ۲ تیم برای بهبود وضعیت خود در جدول ،سه امتیاز این بازی را نشانه رفته‌اند. به گزارش ایرنا تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و فولاد خوزستان در شرایطی از هفته بیست و ششم لیگ برتر […]

صنعت‌نفت آبادان - فولاد خوزستان، تقابل زرد و قرمزهای خوزستانی

تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و فولاد خوزستان در حالی دوشنبه هفته جاری در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف یکدیگر خواهند رفت که ۲ تیم برای بهبود وضعیت خود در جدول ،سه امتیاز این بازی را نشانه رفته‌اند.

به گزارش ایرنا تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و فولاد خوزستان در شرایطی از هفته بیست و ششم لیگ برتر به دیدار هم می‌روند که یک تیم در میانه جدول و دیگری جزو تیم‌های بالای جدول است ،تیم فوتبال فولاد خوزستان با هدایت جواد نکونام اکنون جزو تیم‌های مدعی و کسب سهمیه آسیا خود را معرفی کرده با ادامه روند نتایج مطلوب خود در لیگ برتر و تساوی خانگی برابر گلگهر سیرجان در حالی به دیدار نفت می‌رود که تیم رقیب در هفته گذشته در برابر میزبان خود پدیده مشهد متوقف شد.

شاگردان نکونام در چند هفته گذشته با کسب نتایج مناسب برابر حریفان، خود را از میانه‌های جدول به بالا رساندند و زنگ خطر را برای سپاهان به صدا درآورد اما برای تداوم روند مطلوب اخیر کار سختی برابر شاگردان منصوریان در آبادان پیش‌رو خواهند داشت زیرا زردپوشان آبادانی نیز به دنبال صعود در جدول هستند.

صنعت‌نفت آبادان پس از چند نتیجه ضعیف امیدوار است در دربی خوزستان به برتری برسد و سه امتیاز به اندوخته‌های خود اضافه کند تا جای پیکان را در رده هفتم بگیرد و برای رسیدن به این مهم سرشار از انگیزه است.

صنعت‌نفت آبادان که چند هفته دشوار را پشت سر گذاشت این هفته نیز آزمون بسیار سختی پیش‌رو دارد و باید به مصاف تیم آماده فولاد برود ،شاگردان منصوریان که در چهار بازی‌ گذشته نتوانستند برابر حریفان به برتری برسد برابر فولاد بدنبال جبران است تا دل هواداران خود را بار دیگر به دست بیاورد.

جنگ اصلی این بازی را می‌توان در خط میانی پیش‌بینی کرد جایی که ۲ تیم از هافبک‌های توانمند و تکنیکی بهره می‌برند که هر کدام از این بازیکنان جزو خوبهای لیگ به شمار می‌روند محمد آبشک و آیاندا پاتوسی در ترکیب فولاد خوزستان روز راحتی برابر طالب ریکانی و امید حامدی‌فر نخواهند داشت.

صنعت‌نفت آبادان با هشت برد، هشت تساوی و ۹ باخت و با ۳۲ امتیاز در رده هشتم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب نهمین پیروزی این فصل خود است تا در جدول صعود داشته باشد.

در آن سوی میدان نیز قرمزپوشان اهوازی با ۱۰ برد، ۹ تساوی و ۶ باخت با ۳۹ امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی جای گرفته‌اند و به دنبال کسب یازدهمین پیروزی فصل هستند تا با لغزش سپاهان در هفته‌های پایانی جای این تیم را در رده سوم جدول بگیرد.

فولادی‌ها در این فصل خیلی سخت گل می‌خورند و در آن سو نیز مهاجمان نفت به راحتی فرصت‌ها را از دست می‌دهند اما انگیزه شروین بزرگ برای مقابله با تیم سابقش می‌تواند کار را در خط دفاعی فولاد سخت کند.

صنعت‌نفت با هدایت منصویان اکنون نظم خاصی در خط دفاعی خود می‌بیند به گونه‌ای که مهاجمان سرشناس لیگ به سختی از آن عبور کرده‌اند و مهاجمان فولاد نیز برابر این خط دفاعی روز سختی را تجربه خواهند کرد.

تقابل لوسیانو پریرا و محمد طیبی در خط دفاعی صنعت‌نفت، و شروین بزرگ و موسی کولیبالی در خط دفاعی فولاد و آیاندا پاتوسی و طالب ریکانی در خط میانی از دیدنی‌های این دیدار خواهد بود.

یکی از بازیکنان تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: این بازی همیشه حساسیت‌های خاص خود را داشته و این حساسیت در بازی روز دوشنبه نیز وجود خواهد داشت.

طالب ریکانی افزود: فولاد از تیم‌های با کیفیت و مقتدر لیگ برتر است که در باشگاه‌های آسیا توانسته نتایج آبرومندی برای کشور کسب کند و با انگیزه بالایی در مسابقات حضور دارد.

وی اظهار داشت: اما بازی کردن در آبادان برای هر تیمی دشوار است زیرا ما در ورزشگاه تختی فقط برای سه امتیاز به مصاف حریفان خود می‌رویم و برابر فولاد هدفمان چیزی جز کسب سه امتیاز نیست.

ریکانی بیان کرد: از فولاد بخوبی شناخت داریم هر چند آنها نیز ما را مورد آنالیز قرار داده‌اند و هر تیمی که بتواند از موقعیت‌های این دیدار بهترین استفاده را ببرد شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان دوشنبه ۱۹ اردیبهشت از هفته بیست و ششم لیگ برتر میزبان فولاد خوزستان است.

, , ,