انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۸:۳۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

عباسپور:تمرکز بر آموزش‌های فنی و حرفه ای، ضامن ایجاد اشتغال پایدار است

فرماندار ویژه آبادان فرا رسیدن هفته ی ملی مهارت را تبریک گفت

احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان فرا رسیدن هفته ی ملی مهارت و روز ترویج مهارت‌های فنی و حرفه ای را تبریک گفت و از تمرکز بر آموزش‌های فنی و حرفه ای به عنوان ضامن ایجاد اشتغال پایدار یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان وی در این خصوص گفت:مراکز آموزش فنی و حرفه ای از سالیان گذشته به عنوان پشتیبان حِرَف و مشاغل مورد نیاز بازار کار و صنعت حرفهای زیادی برای گفتن داشته است.
عباسپور بیان کرد:امروز با همسان سازی بسیاری از رشته های فنی و حرفه ای با تکنولوژی‌های روز دنیا شرایط برای تحصیلات آکادمیک کار آموزان جهت بالا بردن سطح معلومات خود فراهم گردیده است.
وی تصریح کرد:اشباع شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی از رشته های نظری و غیر فنی، نگاه‌ها را به سمت توسعه‌ی مهارت آموزی در مراکز فنی و حرفه ای گسیل داشته است. بخصوص شهرهای صنعتی که شرکت‌های بزرگ صنعتی در آنجا مستقر هستند می توانند در آموزش‌های جوار صنعت مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد:می بایست رشته های فنی و حرفه ای در هر شهرستان بومی سازی شود. یعنی کارگاه‌ها متناسب با نیاز جغرافیایی هر شهر فعالیت آموزشی داشته باشند.

عباسپور در پایان ضمن تبریک مجدد این هفته گفت:به تمام نیروهای متخصص و کارشناسان فنی در مراکز فنی و حرفه ای و همچنین کارآموزان عزیز خداقوت عرض کرده و برای آنها توفیق در کسب و کار و آموزش مربوطه را از خدای منان خواستارم.