انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۵۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

عشایر کشور،صدام و حامیانش را زمین‌گیر کردند

عشایر کشور،صدام و حامیانش را زمین‌گیر کردند استاندار خوزستان گفت: ایستادگی و پایداری عشایر ما در خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه و در شهرهای مختلف استان دشمن را اساسی زمین‌گیر و متوقف کرد.   غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز در حاشیه نخستین همایش نقش عشایر در دوران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: […]

عشایر کشور،صدام و حامیانش را زمین‌گیر کردند

استاندار خوزستان گفت: ایستادگی و پایداری عشایر ما در خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه و در شهرهای مختلف استان دشمن را اساسی زمین‌گیر و متوقف کرد.

عشایر کشور،صدام و حامیانش را زمین‌گیر کردند

 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز در حاشیه نخستین همایش نقش عشایر در دوران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عشایر کشور ما به ویژه جنوب کشور در طول تاریخ با استبداد و استعمار مبارزه داشتند.

وی افزود: عشایر غیور ما در مبارزه با استبداد در مقابل پهلوی‌ها ایستادگی کردند و در مبارزه با استعمار عشایر شجاع ما در گمبوعه و تنگستان با انگلیسی‌ها جنگیدند که همه این مبارزات نشان از ایستادگی و شجاعت ایثارگری، خداپرستی و میهن دوستی این عشایر عزیز در جنوب است و به همین علت است که از سمت جنوب یک وجب هم از خاک ما جدا نشد.

استاندار خوزستان گفت: ایستادگی، پایمردی، میهن دوستی، آزادگی و تعلق به یکپارچگی ایران و اسلام در خون عشایر جنوب ریشه‌دار است، وابستگی عشایر به کشور، اسلام و انقلاب در هشت سال دفاع مقدس به ویژه در اوایل حمله ددمنشانه رژیم بعثی به مرزهای جنوبی زبانزد است و این عشایر و قبایل مختلف بودند که نقش بی‌بدیلی ایفا کردند.

شریعتی عنوان کرد: عراق اگر در محاسبات خود پیش‌بینی می‌کرد ظرف چند روز خرمشهر و استان را اشغال می‌کند به این علت بود که در کشور تازه انقلاب شده بود و مقداری ارتش ایران را از هم گسیخته می‌دید و تصور می‌کرد رسیدن اهدافش مسیر راحتی است اما آنچه معادلات و محاسبات صدام را بر هم زد این بود که در ذهن او مقاومت بی نظیر مرزنشینان و عشایر خوزستان را پیش‌بینی نکرده بود.

وی افزود: ایستادگی و پایداری عشایر ما در خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه و در شهرهای مختلف استان دشمن را اساسی زمین‌گیر و متوقف کرد.

استاندار خوزستان گفت: امروز هم پس از هشت سال دفاع مقدس باز هم عشایر ما همگام با اسلام، انقلاب و کشور در معادلات و برنامه‌های مختلف با همان ایستادگی و تعلق در حال خدمت هستند.

, , ,