انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۱:۱۱ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

«مانسون» ۴۵۰۰ میلیارد ریال به باغملک خسارت وارد کرد

فرماندار باغملک با اشاره به بارش‌های سیلابی سامانه مانسون در این شهرستان گفت: در بارش‌های اخیر چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های این شهرستان وارد شد.

بهروز فرج اللهی عصر میزان خسارت‌های وارد شده بر اثر بارش‌های سیلابی سامانه مانسون در شهرستان باغملک را تشریح کرد و افزود: میزان خسارت بارش‌های دو روز گذشته در بخش عشایری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال، راه‌های اصلی و فرعی یک هزار میلیارد ریال، حوزه کشاورزی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال، منازل مسکونی، ساختمان‌های تجاری، کارگاه‌های تولیدی ۱۰۰ میلیارد ریال، آبرسانی ۵۰۰ میلیارد ریال، شبکه‌های توزیع و انتقال برق بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و تأسیسات صداوسیما مستقر در باغملک یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی در ادامه میزان خسارت‌های وارد شده به بخش عمران شهری در باغملک، میداود، قلعه تل و صیدون را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت در پی بارش‌های دو روز گذشته به بخش‌های مختلف در این شهرستان‌ها وارد شد.

فرج اللهی خبر داد: میزان خسارت بارندگی سیل آسای روز گذشته در شهرستان باغملک نیز توسط کارشناسان در حال ارزیابی است که بعد از بررسی اعلام می‌شود.

فرماندار باغملک تاکید کرد: با توجه به اخطارهای فعالیت سامانه مانسون تا آخر هفته استان از مردم درخواست می‌شود که نکات ایمنی را رعایت کنند و در مسیل‌ها، حاشیه رودخانه‌ها و ارتفاعات تردد نکنند.