انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲:۳۲ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

متولیان اقتصادی خوزستان زمینه توسعه ۵هزار تعاونی استان را فراهم کنند

متولیان اقتصادی خوزستان زمینه توسعه ۵هزار تعاونی استان را فراهم کنند   استاندار خوزستان گفت: متولیان امر اقتصاد استان باید زمینه توسعه تعاونی‌ها را فراهم کنند. به گزارش انتخاب خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای عالی تعاونی استان اظهار داشت: یکی از مسئولیت‌های اصلی بخش تعاونی ایجاد فرصت‌های اشتعال در استان است. […]

متولیان اقتصادی خوزستان زمینه توسعه ۵هزار تعاونی استان را فراهم کنند

 

استاندار خوزستان گفت: متولیان امر اقتصاد استان باید زمینه توسعه تعاونی‌ها را فراهم کنند.

به گزارش انتخاب خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای عالی تعاونی استان اظهار داشت: یکی از مسئولیت‌های اصلی بخش تعاونی ایجاد فرصت‌های اشتعال در استان است.

وی افزود: برای رونق اقتصادی و ایجاد درآمد در استان نیاز داریم که تعاونی‌ها در ریل فعالیت با سرعت بیشتری حرکت کنند و در این مسیر باید متولیان امر اقتصاد خوزستان زمینه توسعه تعاونی‌ها را فراهم کرده باشند.

استاندار خوزستان به مسئله توزیع ثروت و عدالت اشاره و بیان داشت: تعاونی‌ها این توانایی را دارند که در بخش‌های مختلف استان و براساس ظرفیت هر منطقه تولید ثروت کرده و توسعه متوازن ایجاد کنند.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی و چالش بین بانک‌ها و با تعاونی‌ها اظهار داشت: مطابق این اصل باید توازن بین ۳ بخش دولت، بخش خصوصی و تعاونی در فعالیت اقتصادی فراهم شود و از طریق شورای عالی تعاون استان این مشکلات را پیگیری و حل می‌کنیم.

گفتنى است  ۵هزار تعاونی در استان خوزستان در بخش تولیدی و صادراتی فعالیت دارند و برابر چشم‌انداز ۲۰ساله کشور تعاونی‌ها باید ۲۵درصد اقتصاد را در اختیار داشته باشند.

, ,