انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۱:۰۹ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

معاون استاندار خوزستان: خوزستان در صدر جریان معرفی اربعین و آئین‌های عاشورایی است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: خوزستان نسبت به سایر استان‌های دیگر به دلایل مختلف در صدر جریان معرفی اربعین و آئین‌های عاشورایی است.

عبدالرضا سیفی اظهار کرد: حساس‌ترین، پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مسائل در کشور موضوع فرهنگ است که در حوزه اقتصاد و امنیت شاید بتوان با استفاده از قائده و فرمول به نتیجه رسید اما در موضوع فرهنگ به دلیل تعدد سلیقه ممکن است که نتیجه مورد انتظار حاصل نشود.

وی با بیان اینکه سلیقه‌های متفاوت در مباحث فرهنگی کار در این حوزه را سخت‌تر می‌کند، اضافه کرد: افزون بر فشارهایی که در خارج از مرزها دشمنان جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف اقتصادی، امنیت و نظامی علیه ایران اسلامی انجام می‌دهند در حوزه فرهنگ به صورت ویژه تمرکز کرده و وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان گفت: با توجه به فعالیت‌های نظامی دشمن، جوانان این مرز و بوم با اقتدار در مقابل آن‌ها ایستادند و دشمنان نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را تصرف کنند.

سیفی افزود: در حوزه امنیت کشور تلاش‌های بسیاری انجام شده به گونه‌ای که می‌توان گفت با توجه به ناامنی کشورهای منطقه ولی ایران با اقتدار ایستاده است؛ ایران در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی توانسته در برابر فشارهای وارد شده از سوی دشمنان موفق عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه مفاهیمی که سیدالشهدا (ع) در آن دوران به وجود آورد بی شک امروز در کل جهان گسترش یافته است، بیان کرد: همه ما امروز در خدمت امام حسین (ع) هستیم از جمله اینکه در قالب هنر می‌توان فعالیت‌های بسیاری داشت، همانگونه که اکنون سرود سلام فرمانده در اقصی نقاط جهان خوانده می‌شود.

سیفی گفت: خوزستان نسبت به سایر استان‌های دیگر به دلایل مختلف در صدر جریان معرفی اربعین و آئین‌های عاشورایی است چون این استان محل رشادت، شهادت و جوانمردی رادمردان بوده و نیز همه مردم محب اهل بیت (ع) هستند.