انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

معاون فرهنگی سپاه خوزستان: نباید از طرح و برنامه دشمن برای نفوذ فرهنگی غافل شد

معاون فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان با بیان اینکه این استان یک استان مهم و راهبردی است گفت: دشمن برای نفوذ و استحاله فرهنگی در خوزستان طرح ویژه دارد و برای همین نباید در حوزه فرهنگی دچار انفعال و غفلت شویم. به گزارش انتخاب خوزستان سرهنگ پاسدار علی شعبانی معاون فرهنگی سپاه حضرت ولی […]

معاون فرهنگی سپاه خوزستان: نباید از طرح و برنامه دشمن برای نفوذ فرهنگی غافل شد

معاون فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان با بیان اینکه این استان یک استان مهم و راهبردی است گفت: دشمن برای نفوذ و استحاله فرهنگی در خوزستان طرح ویژه دارد و برای همین نباید در حوزه فرهنگی دچار انفعال و غفلت شویم.

به گزارش انتخاب خوزستان سرهنگ پاسدار علی شعبانی معاون فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: خوزستان استان غنی و فرهنگ خیزی است.

وی افزود: وجود اردوهای راهیان نور، یادواره‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، مناطق جنگی، آمار بالای حسینیه‌ها، مساجد و مواکب خوزستان از جمله فرصت‌های برجسته فرهنگی در خوزستان است که می تواند فرهنگ انقلاب اسلامی را تغذیه و صادر کند.

معاون فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان بیان داشت: یکی از کارهای مقدماتی که در بخش فرهنگی صورت گرفته است که توانمندی‌ها و آسیب‌های فرهنگی دراستان شناسایی شده است و برای مقابله با این آسیب‌های اجتماعی و توانمندی های فرهنگی طراحی لازم صورت گرفته است.

شعبانی ادامه داد: استان خوزستان یک استان مهم و راهبردی است و دشمن برای نفوذ و استحاله فرهنگی در خوزستان طرح ویژه دارد و برای همین نباید در حوزه فرهنگی دچار انفعال و غفلت شویم.

وی به پدیده های ضد فرهنگی و وارداتی از فرهنگ غرب به کشور اشاره  کرد و گفت: دشمن دنبال این است که مساجد و هیئت‌های مذهبی را خالی و پدیده‌های نامتجانس مانند سگ گردانی و بی حجابی و.. به هنجار فرهنگی تبدیل کند.

شعبانی در ادامه با بیان اینکه یکی از اهداف کلان ما تمرکز بر ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی است گفت: ۱۸۰ مربی برای توسعه سبک زندگی ایرانی اسلامی در سطح کل استان خوزستان آموزش و در بخش‌ها و مناطق مختلف را دنبال می‌کنند.

معاون فرهنگی سپاه به اقدامات هنری معاونت فرهنگی سپاه خوزستان اشاره و اظهار داشت: روشنگری در جامعه و شبکه‌سازی روشنگران فرهنگی، هنری و رسانه‌ای یکی از اهداف معاونت فرهنگی هنری سپاه خوزستان است.

وی با بیان اینکه یکی از روش‌های ترویج تمامی این امور افزایش تولیدات فرهنگی فاخر و اثربخش است گفت: در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا بتوانیم اقدامات اثربخش و امیدبخشی را در جامعه رقم بزنیم.

سرهنگ شهبازی بیان داشت: به زودی مجموعه آفرینش‌ها (مدرسه هنر) افتتاح و تمام افرادی که در بخش‌های هنری توانمند هستند جهت همکاری و حمایت دعوت می‌شوند.

معاون فرهنگی هنری سپاه استان خوزستان با اشاره به تعامل این مجموعه با نخبگان هنری برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی، اظهار داشت: از آنجایی که پیشبرد اهداف فرهنگی و ترویج آن در جامعه به تنهایی میسر نیست، برای حمایت از استعدادهای هنری افرادی که در زمینه تولیدات رسانه‌ای توانمند هستند( به‌ویژه در حوزه‌‌های نظیر گرافیک، تصویربرداری و تدوین، موشن گرافیک،انیمیشن) شناسایی و مورد حمایت قرار می گیرند.

وی در ادامه به تولیدات هنری این مجموعه برای شبکه‌های صدا وسیما کشور ( افق، شبکه خبر، شبکه سه) اشاره و گفت: تولید ۵۰ قسمت فیلم کوتاه با موضوع فرزند آوری، مستندهای اقوام ایران، تولید فیلم در حوزه انتخابات، مجموعه ۱۴ قسمتی بدون بن بست و نیز چاپ کتاب از جمله تولیدات این مجموعه بوده است.