انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱:۱۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

معاون وزیر بهداشت توصیه کرد زائران زیر تابش مستقیم آفتاب تردد نکنند

 معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه زائران باید عمده ترددها را در زمانی که هوا خنک‌تر است و آفتاب مستقیم نمی‌تابد انجام دهند، گفت: از مصرف غذاهای سنگین پرهیز و مایعات بیشتر به ویژه آب مصرف شود.

دکتر حسین فرشیدی در حاشیه بازدید از مرز شلمچه که امشب (۲ شهریورماه) انجام شد، اظهار کرد: از آمادگی‌هایی که امسال در مرز شلمچه برای زائران اربعین حسینی(ع) بازدید کردیم؛ کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

وی افزود: با وجود گرمتر بودن هوا نسبت به سال گذشته، انتظار بروز گرمازدگی وجود دارد اما امکانات نسبتا خوبی تدارک دیده شده است.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: یکی از موارد جدی که اکنون مشاهده می‌شود استفاده از درس آموخته‌های سالیان گذشته است یعنی آنچه در سال‌های گذشته تحت عنوان مشکل یا چالش مطرح می‌شد بررسی شده است و بر اساس آن الگوی رفتاری جدیدی اجرا کرده‌اند.

فرشیدی عنوان کرد: با توجه به ارزیابی دقیق انجام شده و به کار گرفتن امکانات جدید در بحث مشکلات بهداشت محیط، امیدواریم امسال مشکلات کمتری برای زائران ایجاد شود.

وی گفت: زائران اربعین حسینی(ع) فواصل راه‌ها را با توجه به امکانات طی کنند و خوب استراحت کنند و با توجه به گرمای هوا حتما آب و دیگر وسایل مورد نیاز برای پیشگیری از گرمازدگی همراه خود داشته باشند.

فرشیدی با بیان اینکه زائران باید عمده ترددها را در زمانی که هوا خنک‌تر است و آفتاب مستقیم نمی‌تابد انجام دهند، عنوان کرد: از مصرف غذاهای سنگین پرهیز و مایعات بیشتر به ویژه آب مصرف شود.