انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۰ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

معطلی پرونده تخلفات عضو شورای شهر اهواز در هیئت تخلفات استانداری/افشاگری تخلفات رییس سابق شورای شهر اهواز

نایب رئیس شورای شهر اهواز گفت: اسناد مربوط به پرونده تخلفات سیاوش محمودی و سلب عضویت او از شورای شهر اهواز به هیئت تخلفات استانداری ارسال شده اما پس از گذشت ۷ ماه هنوز رسیدگی نشده است.

معطلی پرونده تخلفات عضو شورای شهر اهواز در هیئت تخلفات استانداری

عبدالزهرا سنواتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز امروز در جلسه شورا در خصوص پرونده لیست تخلفات سیاوش محمودی و سلب عضویت این عضو شورا که در دستور کار جلسه قرار گرفته بود، اظهار کرد: افرادی که میخواهند سیستمی را مدیریت کنند باید مسوولیت پذیرترین و منظم ترین افراد باشند تا به سیستم نظم بدهند.

وی با اشاره به لیست تخلفات محمودی، عنوان کرد: برای عمومی نشدن نام افراد در فضای مجازی، اسامی استخدام شده‌ها در شهرداری را در صحن علنی اعلام نمی‌کنیم اما دستگاههای نظارتی باید به تخلفات رسیدگی کنند.

نایب رئیس شورای شهر افزود: در زمانی که محمودی مدیریت سازمان آرامستان‌ها را داشته، وی از استخدام همسایگان آرامستان در کوی مدرس امتناع کردند اما همان زمان افرادی همچون خواهر خانم و برادر خانم خود را استخدام کرد که سال گذشته هم تبدیل وضعیت شده و استخدام رسمی شدند.

سنواتی بیان کرد: آیا این سوء استفاده از موقعیت برای توزیع رانت نیست؟ این تخلفات درحالی است که پرسنل شهرداری شهر با ۲۰ سال سابقه هنوز نتوانستند تبدیل وضعیت بشوند.

وی با اشاره به قانون سکونت خانواده اعضای شورا در محل خدمت، افزود: خودرویی که در دو سال گذشته در اختیار محمودی عضو شورای شهر گذاشته شده، ۲۰۰ مورد جریمه داشته که بخش زیادی مربوط به جاده اهواز – قم بوده است؛ این عضو شورا دائم السفر بوده و طبق قانون باید باعث سلب عضویت او بشود.

نایب رئیس شورای شهر اهواز گفت: بخشی از تخلفات رانندگی را حتی افراد بی نظم شهر هم مرتکب نمی‌شوند؛ همچنین یک خودروی دیگر متعلق به شهرداری منطقه پنج اهواز در اختیار محمودی قرار دارد که این خودروی سوزوکی در جاده اراک تصادف کرد و بالای ۴۰۰ میلیون تومان خسارت به شهرداری وارد آمد؛ چرا این خودرو به قم تردد دارد و چرا بیمه نشد؟

وی افزود: هیئت تخلفات استانداری پس از گذشت ۷ ماه هنوز به پرونده تخلفات سیاوش محمودی رسیدگی نکرده است؛ این‌ها بخشی از مواردی است که مردم باید بدانند و مستندات این تخلفات در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرار می‌گیرد.

سنواتی عنوان کرد: با تخلفات جزئی افراد عادی برخورد می شود اما آیا نباید به تخلفات مسوولین و شخصیت های مهم رسیدگی کرد؟ در ۷ ماه گذشته چه کسانی مانع از طرح و بررسی پرونده تخلفات محمودی شدند؟ چرا اجازه رسیدگی داده نمیشود؟ در جلسه آینده شورا لیست تخلفات مربوط به تعارض منافع اعلام خواهد شد.

صحن شورای شهر محل خدمت است نه مطرح کردن تخلفات

شیشه گری عضو دیگر شورای شهر با اشاره به لزوم حل مشکلات مردم به جای پرداختن به تخلفات، گفت: این موارد باید در هیئت تخلفات بررسی شود؛ این وقت ارزشمند جلسه شورای شهر باید صرف خدمت به مردم بشود و نه طرح این مسائل.

زارع زاده نیز در صحن علنی شورای شهر با اعتراض شدید به مطرح کردن پرونده در شورای شهر، خطاب به سنواتی، گفت: اینجا مانند شوراهای سابق نیست؛ به جای سفت نخوردی؛ خودت از این بازی خارج شو.

سیاوش محمودی نیز در ادامه جلسه خطاب به رئیس شورا ضمن تقاضای عدم تغییر دستورکار جلسات شورا، عنوان کرد: صحن شورا محل رسیدگی به مسائل مردم است و رئیس شورا باید مسائلی که نباید در صحن علنی مطرح بشود را مدیریت کند.

وی افزود: ایا رییس جلسه میتوان با نظر خودش، دستور کار را تغییر دهد؟ تنها با رای اکثریت ارا میتوان دستور کار جلسه را تغییر داد؛ انتظار دارم موضوع پیگیری شود و دستورکار جلسات به صورت غیر قانونی تغییر نکند.

 جلسه شورای شهر اهواز صبح امروز دوشنبه به ریاست پورموسوی و با حضور همه اعضا تشکیل شد.

منبع: فارس