انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

نشست رسمی و علنی شورای شهر اهواز به دلیل درگیری لفظی برخی از اعضا و اعتراض به نحوه مدیریت صحن به تشنج کشیده شد

نشست رسمی و علنی شورای شهر اهواز به دلیل درگیری لفظی برخی از اعضا و اعتراض به نحوه مدیریت صحن به تشنج کشیده شد. صد و سی و پنجمین نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر روز دوشنبه با حضور اعضای شورا و برخی از مدیران شهرداری اهواز برگزار شد. در این نشست سنواتى عضو شورای […]

نشست رسمی و علنی شورای شهر اهواز به دلیل درگیری لفظی برخی از اعضا و اعتراض به نحوه مدیریت صحن به تشنج کشیده شد.

صد و سی و پنجمین نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر روز دوشنبه با حضور اعضای شورا و برخی از مدیران شهرداری اهواز برگزار شد.

در این نشست سنواتى عضو شورای اسلامی شهر اهواز در نطق پیش از دستور خود گفت: هفته قبل برخی از دوستان شورا از جمله آقایان محمودی و زارع زاده نکاتی را مطرح کردند که مردم باید از آن مطلع شوند.

وی افزود: ۲ سال قبل خودرویی در اختیار آقای محمودی بود که بیش از ۲۰۰ مورد تخلف رانندگی داشت و بخشی از این تخلفات در مسیر اهواز- قم بود.

وی خواستار ورود دستگاه‌های نظارتی به تخلفات صورت گرفته از سوی رییس قبلی شورای شهر اهواز شد و افزود: تخلفات صورت گرفته از این عضو شورا، باید باعث سلب عضویت وی شود.

سنواتی ادامه داد: به چه علت آقای محمودی با خودروی سوزوکی منطقه پنج شهرداری اهواز برای ماموریت عازم شیراز میشود اما سر از اراک در آورده و در این منطقه تصادف می‌کند؟ چرا هزینه خسارت خودرو (بیش از سه میلیارد ریال) از جانب شهرداری پرداخت شود؟

وی افزود: زمانی که آقای محمودی رییس آرامستان‌های اهواز بود اهالی منطقه خروسی برای استخدام به وی مراجعه کردند که از این کار ممانعت کرد اما خواهر خانم و دیگر بستگان او در همان زمان استخدام می‌شوند، آیا این استفاده از رانت نیست و نباید با او برخورد شود؟

عضو شورای شهر اهواز گفت: چه دلیلی دارد که هیات تخلفات استانداری بعد از گذشت ۶، هفت ماه به این موضوعات رسیدگی نمی‌کنند

فرآیندهای قانونی در شورا مورد توجه قرار گیرد

در ادامه سیاوش محمودی در پاسخ به صحبت های عبدالزهرا سنواتی گفت: برخی از مسائل نباید در صحن شورا مطرح شود لذا از رییس شورا انتظار داریم که مسائل و موضوعات را مدیریت کند.

وی به ۲ تخلف صورت گرفته در جلسات قبل شورا اشاره کرد و افزود: متاسفانه در ۲ نشست ، رییس شورا صحن را ترک کرد و در حالی که طبق قانون باید نایب رییس کار را ادامه می‌داد اما نشست نیمه تمام ماند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: در یکی از کمیسیون‌ها فرد دیگری به جای آقای سنواتی رای داده که غیرقانونی بوده و باید از سوی رییس شورا پیگیری شود.

وی ادامه داد: انتظار داریم که تمامی لوایح شهرداری بلافاصله در صحن شورا قرائت شود و سپس به کمیسیون مربوطه ارجاع شود. متاسفانه بسیاری از اوقات، اعضای شورا کمتر از ۲۴ ساعت متوجه موضوعات شورا و کمیسیون ها شده که بر خلاف قانون است.

در ادامه حجت الله زارع زاده دیگر عضو شورا به نحوه اداره نشست و اظهارات آقای سنواتی معترض شد و خطاب به این عضو گفت: سند تخلفات آقای سنواتی موجود بوده و نباید در این خصوص اظهار خودنمایی شود.

وی خطاب به سنواتی بیان کرد: کسی که تخلفاتش بسیار مشهود است نباید از قانون صحبت کند.

پس از این موضوع رییس شورا وارد این تنش شد و با وساطت وی موضوع خاتمه یافت.