انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۱ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

نماینده ولی فقیه در خوزستان: وضعیت بد بازنشستگان به نفع جامعه نیست/ بازنشستگان باید تکریم شوند

امام جمعه اهواز گفت: بازنشستگان باید در اجتماع تکریم شوند زیرا اگر این قشر وضعیت خوبی نداشته باشند به نفع جامعه نیست.

حجت‌الاسلام سید محمد عبدالنبی موسوی‌فرد ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه با یادآوری روز خانواده بیان کرد: توجه خاصی از ابتدای خلقت به‌ویژه در دین مبین اسلام به نهاد خانواده شده که اگر کسی در خانواده به تربیت فرزند توجه داشته باشد، آن فرزند موفق خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: جوانانی که به سمت سرقت، اعتیاد و بزهکاری می‌روند، ریشه در خانواده و تربیت آنها دارد و از این رو برای ساختن یک جامعه، خانواده بیشترین نقش را بر عهده دارد.

وی با اشاره به در پیش بودن برگزاری یادواره شهدای قشقایی عنوان کرد: سه هزار شهید قشقایی در چند استان کشور هستند که بنا است بزرگداشت این عزیزان برگزار شود، علو درجات را برای همه شهیدان به‌ویژه شهدای قشقایی از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم.

امام جمعه اهواز به سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا مانند شوروی رو به زوال خواهد بود که در این مسئله تردیدی نیست چون بستر و زمینه حکومت جهانی امام عصر (عج) در حال فراهم شدن است.

وی با تاکید بر لزوم تکریم بازنشستگان در سطح جامعه، بهبود بخشی به وضعیت معیشت این قشر را ضروری دانست و افزود: اگر کارکنان ادارات تلاش می‌کنند چون آینده خود را در دوران بازنشستگی می‌بینند؛ بنابراین بازنشستگان باید در اجتماع تکریم شوند زیرا اگر این قشر وضعیت خوبی نداشته باشند به نفع جامعه نیست.

موسوی‌فرد با گرامیداشت روز پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: نماز جمعه یکی از نشانه‌های قدرت و اقتدار نظام مقدس اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه نهاد نماز جمعه ۶۵ مأموریت در ارتباط با مردم دارد، بیان کرد: یکی از وظایف نمازجمعه تقویت فرهنگ جامعه است اگر نمازگزاران فقط برای ثواب خطبه‌ها را گوش دهند، اتفاق خاصی در جامعه اسلامی رخ نمی‌دهد.