انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱:۲۹ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

نیویورک تایمز گزارش داد: بُهت نتانیاهو از توافق ایران و عربستان

به دنبال شکل گیری یک توافق میان ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک پس از هفت سال قطع رابطه سیاسی، نیویورک تایمز در این باره نوشت که توافق تهران با ریاض، اسرائیل را شگفت زده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر آن را بهت زده کرد. این روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: اسرائیل امید داشت در […]

به دنبال شکل گیری یک توافق میان ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک پس از هفت سال قطع رابطه سیاسی، نیویورک تایمز در این باره نوشت که توافق تهران با ریاض، اسرائیل را شگفت زده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر آن را بهت زده کرد.

این روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: اسرائیل امید داشت در طولانی مدت ایران را منزوی کرده و روابط خود با عربستان را عادی کرده و تحکیم بخشد، اما برطرف سازی سردی روابط بین تهران و ریاض این هدف تل آویو را پیچیده کرد و به عنوان یک آسیب سیاسی برای نخست وزیر اسرائیل در نظر گرفته می‌شود.

نیویورک تایمز در تشریح سیاست رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته نوشت: سران اسرائیلی برای چندین سال ایران را به عنوان یک تهدید موجود و ریاض را به عنوان یک شریک بالقوه در نظر داشته و امیدوار بودند که نگرانی‌های مشترک درباره تهران ممکن است برای نخستین بار به شکل گیری روابط رسمی با ریاض کمک کند.