انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع بارندگی از روز سه شنبه

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ای نسبت به ورود سامانه بارشی از اوایل وقت سه شنبه در استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد. به گزارشانتخاب خوزستان  به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: ورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری از اوایل وقت سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه به […]

هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع بارندگی از روز سه شنبه

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ای نسبت به ورود سامانه بارشی از اوایل وقت سه شنبه در استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارشانتخاب خوزستان  به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: ورود سامانه بارشی و بالا بودن ضرایب ناپایداری از اوایل وقت سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه به تناوب سبب رگبار و رعد و برق در عمده نقاط استان به ویژه در مناطق شمالی و شرقی و ارتفاعات، وزش باد متوسط گاهی تند باد لحظه ای در بیشتر نقاط استان و احتمال ریزش تگرگ و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.

به گفته مدیر کل هواشناسی خوزستان سامانه بارشی تا اواخر روز چهارشنبه به تناوب سبب رگبار و رعد و برق به ویژه در مناطق شمالی و شرقی، وزش بادهای متوسط تا شدید، احتمال ریزش تگرگ در برخی از مناطق و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد به طوریکه موج اول این سامانه طی امروز و موج دوم آن در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بر روی استان تاثیرگذار خواهد بود.

محمد سبزه زاری افزود: پتانسیل بارشی موج دوم این سامانه بیشتر بوده و از هسته سردتری نیز برخوردار است که باعث کاهش دما طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه در استان خواهد شد.
وی ادامه داد: بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته استان در سوسنگرد ۳.۳، و بستان ۳.۶ میلیمتر گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، در شبانه روز گذشته گتوند با ۳۰ و ایذه با ۶.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۲۸.۹ و حداقل ۱۶.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.