انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۹ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

هوای ۲ شهرستان خوزستان بسیار ناسالم است

بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور امروز هوای ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت بسیار ناسالم و هوای سه شهرستان دیگر در وضعیت ناسالم قرار دارد. به گزارش انتخاب خوزستان  بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با […]

بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور امروز هوای ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت بسیار ناسالم و هوای سه شهرستان دیگر در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش انتخاب خوزستان  بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌ شهرستان خرمشهر با شاخص ۲۵۸ میکروگرم بر مترمکعب و هوای شادگان با شاخص ۲۸۲ میکروگرم بر متر مکعب به عنوان بسیار ناسالم اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، ایستگاه‌های ماهشهر ۱۷۷ میکروگرم، سوسنگرد ۱۶۷ میکروگرم، اهواز(پادادشهر) ۱۶۱ میکروگرم، اهواز (پادادشهر) ۱۶۰ میکروگرم و اهواز (اداره کل محیط زیست) ۱۶۱ میکروگرم در وضعیت هوای ناسالم قرار دارند.

همچنین هوای شهرستان‌های رامشیر و شوشتر تا لحظه مخابره خبر برای گروه‌های حساس ناسالم است و هوای شهرستان‌های بهبهان، دزفول و مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

روز گذشته نیز هوای اهواز در شرایط ناسالم قرار داشت.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.