انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۳:۱۸ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

پلمپ ۴۴۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی

به گزارش انتخاب خوزستان دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ ۴۴۰ مرکز تهیه، توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی (رستوران، اغذیه فروشی، سوپرمارکت، نان فانتزی، آشپزخانه، مرغ فروشی، نانوایی، مشاور املاک، پوشاک فروشی و …. ) در ۹ ماهه اول سال ۹۹ خبر داد. وی با اعلام این خبر افزود: در […]

به گزارش انتخاب خوزستان دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از پلمپ ۴۴۰ مرکز تهیه، توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی (رستوران، اغذیه فروشی، سوپرمارکت، نان فانتزی، آشپزخانه، مرغ فروشی، نانوایی، مشاور املاک، پوشاک فروشی و …. ) در ۹ ماهه اول سال ۹۹ خبر داد.
وی با اعلام این خبر افزود: در هفته اول دی ماه بالغ بر ۱۸ پلمب به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی مرتبط با قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و همچنین پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی استان در محدوده تحت پوشش مرکز بهداشت غرب اهواز صورت گرفته است.
دبیر شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان ضمن هشدار به تمام مراکز متخلف، تصریح کرد: تشدید تیمهای بازرسی و نظارتی از اصناف در دستور کار کارشناسان سلامت محیط قرار گرفته است و ضمن احترام به حق و حقوق صاحبان اصناف با متخلیف امر برخورد خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به حمایت فرمانداری شهرستان از کارگروه نظارت بر اصناف، تلاش شبانه روزی فرماندهی اداره نظارت بر اماکن عمومی استان و پرسنل تحت امر ایشان را ستودنی دانست و از همکاری این عزیزان در جهت صیانت از سلامت مردم تقدیر کرد.
احمدی خاطر نشان کرد: علاوه بر رعایت پروتکل های مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا رعایت سایر موازین بهداشتی از جمله بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و تجهیزات و بهداشت ساختمان در تمامی صنوف بویژه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی الزامی است و متصدیان نباید در هیاهوی کرونا سایر مقررات بهداشتی را نادیده بگیرند.
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی بازرسان سلامت محیط و کار خواستار استمرار نظارتها شد و همکاری اصناف در اجرای محدودیتها را خوب توصیف کرد.
احمدی تصریح کرد: امیدواریم صاحبان اصناف با حمایت و نظارت اتاق اصناف تمام شیوه نامه های و پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و ما را در حفظ سلامت شهروندان یاری نمایند.
رئیس مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز با ابراز ناراحتی از افزایش موارد پلمب و ارجاع به مراجع قضایی این امر را خوشایند ندانسته و افزود: هدف اصلی ما اصلاح از طریق آموزش و توصیه بوده و برخورد قهریه را برای افرادی که توجهی به توصیه ها نمیکنند اعمال خواهیم کرد

, ,