انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۷ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

پیش‌بینی سیلابی شدن مسیل‌ها و اصابت صاعقه در خوزستان

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال اصابت صاعقه با استقرار سامانه بارشی از از روز چهارشنبه در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی سیلابی شدن مسیل‌ها و اصابت صاعقه در خوزستان

به گزارش  انتخاب خوزستان به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری روز دوشنبه بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از روز چهارشنبه تا اواسط روز جمعه به سبب استقرار سامانه بارشی بر روی استان، طی ساعاتی بارش باران به همراه رعد و برق ،وزش باد نسبتا شدید موقتی و احتمال وزش تندباد لحظه ای، در مناطق مستعد ریزش تگرگ رخ خواهد داد.

وی افزود: طی مدت فعالیت این سامانه و به ویژه اواخر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال اصابت صاعقه قابل انتظار است و طی امروز و فردا نیز با توجه به پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌ها و غبار صبحگاهی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان مورد انتظار است.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته کشاورزی اهواز با ۳۴.۴ و ایذه با ۹.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداقل دمای استان ۱۷.۳ و حداکثر ۳۳.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به تداوم پایداری جو و افزایش آلاینده‌های جو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان در روز سه شنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده است.

همچنین در اطلاعیه دیگری نسبت به استقرار سامانه بارشی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده که سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای(در بیشتر نقاط استان به ویژه ارتفاعات)، بارش برف در ارتفاعات و احتمال ریزش تگرگ در برخی از نقاط استان خواهد شد.