انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱:۱۲ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

پیش بینی افزایش دما در خوزستان

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: روند افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما در برخی نقاط استان تا فردا یکشنبه مورد انتظار است. به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان‌کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۲۸.۱ و گتوند با ۳.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و […]

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: روند افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما در برخی نقاط استان تا فردا یکشنبه مورد انتظار است.

به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان‌کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۲۸.۱ و گتوند با ۳.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز ۱۲ و حداکثر ۲۱.۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی افزود: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی طی امروز و فردا به علت پایداری نسبی جو، پدیده غالب در استان مه رقیق یا غبار صبحگاهی خواهد بود.

سبزه زاری ادامه‌داد: به تدریج از اواخر وقت فردا تا اوایل روز سه شنبه ورود اولین موج سامانه بارشی به استان پیش‌بینی می‌شود که به تدریج باعث افزایش ابرناکی، رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در بیشتر مناطق استان به ویژه در مناطق مرتفع شمالی و شرقی خواهد شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود ۲ سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه تا روز پنجشنبه هفته جاری در استان هشدار سطح زرد صادر کرده بود؛ پیرو هشدار سطح زرد، این اداره کل نسبت به ورود اولین موج سامانه بارشی از اوایل روز دوشنبه تا اوایل سه شنبه و همچنین بالابودن شاخص های ناپایداری که رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای در اغلب نقاط استان به ویژه در مناطق مرتفع شمالی ، شمال شرقی و شرقی، احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال بارش برف در ارتفاعات را به دنبال دارد؛ هشدار نارنجی صادر کرد.