انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۵:۲۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

کاهش دما و وقوع مه تا روز سه‌شنبه در خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: کاهش دما و وقوع پدیده مه تا روز سه‌شنبه بر استان حاکم خواهد بود. به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه های پیش یابی از امروز تا صبح سه شنبه جو پایداری بر روی خوزستان حاکم است؛ در این […]

کاهش دما و وقوع مه تا روز سه‌شنبه در خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: کاهش دما و وقوع پدیده مه تا روز سه‌شنبه بر استان حاکم خواهد بود.

به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه های پیش یابی از امروز تا صبح سه شنبه جو پایداری بر روی خوزستان حاکم است؛ در این مدت به دلیل ریزش هوای سرد عرض های شمالی، کاهش نسبی دما و رطوبت ناشی از بارش های اخیر پدیده غالب در بیشتر نقاط خوزستان مه یا مه رقیق خواهد بود.

وی افزود: موج بعدی بارندگی از اواسط روز سه‌شنبه تا اواسط روز چهارشنبه بر خوزستان تاثیر خواهد گذاشت.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه با ۲۰ و دهدز با ۳.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را خوزستان داشتند. حداقل دمای اهواز در این مدت ۹.۵ و حداکثر ۱۷.۵ درجه سانتیگراد گزارش شد.

بر اساس این گزارش رکورد میزان بارندگی سامانه اخیر که در اواخر هفته گذشته تا شنبه هفته جاری بر خوزستان حاکم بود در ایستگاه باران سنج قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا با ۱۰۱.۵ میلیمتر ثبت شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی جدید و مواج شدن آب‌های شمال غرب خلیج فارس در هفته جاری هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.