انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۵۶ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

۲۶۰ زندانی جرائم غیرعمد مالی خوزستان در انتظار کمک خیرین

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: هم‌اکنون ۲۶۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های خوزستان در انتظار کمک خیرین هستند و در صورت جمع‌آوری وجوه لازم، از زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده‌های خود باز می‌گردند. به گزارش انتخاب خوزستان علی دهقانی در جشن گلریزان اهواز که با حضور جمعی از مدیران استان خوزستان و به […]

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: هم‌اکنون ۲۶۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های خوزستان در انتظار کمک خیرین هستند و در صورت جمع‌آوری وجوه لازم، از زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده‌های خود باز می‌گردند.

به گزارش انتخاب خوزستان علی دهقانی در جشن گلریزان اهواز که با حضور جمعی از مدیران استان خوزستان و به میزبانی اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: برای آزادی این زندانیان، مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است که بخشی از آن در جشن‌های گلریزانی که در شهرستان‌های استان خوزستان برگزار شد، جمع‌آوری شده است.

رئیس هیات امنای ستاد دیه خوزستان افزود: جشن‌های گلریزان تجلی عمل به دستور اسلام در انفاق و نمایی از زیباترین جلوه‌ از شکوه و مشارکت در احسان و نیکی است که همه اقشار مردم در آن سهیم‌اند.

دهقانی گفت: مردم هر ساله در این حرکت خودجوش شرکت می‌کنند تا در این امر خداپسندانه سهمی داشته باشند و دستاوردی معنوی از این جشن باشکوه به دست آورند.

وی کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را در ردیف اعمال صالح، برشمرد و افزود: سال گذشته ۳۶۱ زندانی جرایم غیرعمد در خوزستان با کمک یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریالی خیران، همراهی دستگاه قضایی و گذشت شاکیان از زندان آزاد شدند.

دهقانی گفت: در سال جاری در کنار پویش «به عشق امام رئوف می‌بخشم»، پویش دیگری با عنوان «هر خوزستانی ۱۰ هزار تومان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» به راه افتاد که امیدواریم با این پویش، شاهد همراهی و کمک همه مردم استان در آزادی این محکومان باشیم.

غلامرضا روشان مدیرکل زندان‌های خوزستان نیز در این آیین ضمن تجلیل از شهید سید اسدالله لاجوردی بنیانگذار ستاد دیه کشور، گفت: با مشارکت سخاوتمندانه مردم و خیران نیک اندیش، از ابتدای تشکیل این ستاد تعداد ۲۵۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های کشور آزاد شدند که سهم استان خوزستان ۱۰ هزار زندانی بوده است.

وی افزود: خوزستانی‌ها در همراهی و مشارکت در رهایی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور سرآمد بوده و هستند و امید است امسال با همراهی مردم نیکوکار همه ۲۶۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های خوزستان که به علت سهل‌انگاری و غفلت گرفتار زندان شده‌اند، آزاد شوند.

بنا بر اعلام دادگستری کل خوزستان، وی با قدردانی از استقبال و همراهی مردم استان خوزستان در پویش کمک ۱۰۰هزار ریالی هر خوزستانی به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، ابراز امیدواری کرد که با کمک رسانه‌ها و تشویق خیران و عموم مردم، پویش رهایی زندانیان غیرعمد به سرانجام برسد و منابع مالی برای آزادی این دسته از زندانیان فراهم شود.