انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۹ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

۶۰ پرونده قصاص در خوزستان سال گذشته به صلح و سازش منجر شد

 رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: ۶۰ پرونده قصاص توسط شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته منجر به صلح و سازش شده است. انتخاب خوزستان به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی با تاکید بر اهمیت ایجاد سازش در دعاوی، افزود: شوراهای حل اختلاف نقش مهمی در […]

 رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: ۶۰ پرونده قصاص توسط شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته منجر به صلح و سازش شده است.
انتخاب خوزستان به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی با تاکید بر اهمیت ایجاد سازش در دعاوی، افزود: شوراهای حل اختلاف نقش مهمی در آشتی میان طرفین دعوا و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی دارند که این امر بسیار ارزشمند است.
رئیس کل دادگستری خوزستان اضافه کرد: در مواردی نیز این شوراها به کمک بزرگان طوایف و معتمدین محل و همیاران صلح ستاد صبر به پرونده‌هایی که در انتظار اجرای حکم هستند ورود کرده و زمینه رضایت شاکیان را فراهم می‌کنند.
وی اضافه کرد: یکی از این موارد ورود این شورا به پرونده‌های قصاص است که با تلاش دادستان‌های خوزستان و اعضای شوراهای حل اختلاف، در سال گذشته، تعداد ۶۰ فقره پرونده در این خصوص منجر به سازش شده است.
مرادی ادامه داد: بخشش یکی از صفات پسندیده است و قطعاً کسانی که با توسل به خداوند و گذشتن از حق خود، زمینه آزادی و بازگشت به زندگی یک فرد را فراهم می‌کنند، خود نیز مورد رضایت خداوند قرار خواهند گ
, , ,