انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

پیشنهادات و راهکارهای مدیر کل امور مالیاتی خوزستان در حوزه درآمدهای اقتصادی استان

مدیر کل امور مالیاتی استان خوزستان با ارایه پیشنهادات و راهکارهای اقتصادی به منظور جلوگیری از خروج درآمدهای استان گفت: استان خوزستان از استان ها استراتژیک و درآمدزای کشور به شمار می‌رود که باوجود صنایع، کشاورزی و منابع سرشاز بخش زیادی از مابع مالی کشور را تامین می‌کند. فرشید علاسوند در گفتگو با خبرنگاران با […]

مدیر کل امور مالیاتی استان خوزستان با ارایه پیشنهادات و راهکارهای اقتصادی به منظور جلوگیری از خروج درآمدهای استان گفت: استان خوزستان از استان ها استراتژیک و درآمدزای کشور به شمار می‌رود که باوجود صنایع، کشاورزی و منابع سرشاز بخش زیادی از مابع مالی کشور را تامین می‌کند.

فرشید علاسوند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌ شرکت‌های بزرگ در استان اظهار داشت: این شرکت‌ها باید همه حساب‌های خود را به استان بیاورند زیرا ابن اتفاق گردش مالی مستمر ایجاد می‌کنند.

وی افزود: نکته دیگر اینکه اگر نسبت منابع به مصارف را در استان در نظر بگیریم بانک‌ها باید به همان میزان به مردم تسهیلات ارایه دهند. این تسهیلات می‌تواند به صنعت در استان کمک کند تا از این تنگناهای اقتصادی در شرایط سخت تحریم های ظالمانه راحت تر عبور کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان خوزستان در ادامه به استفاده از ظرفیت‌های درون استانی اشاره کرد و توضیح داد: همه دستگاه‌های اجرایی باید خریدهایی که از اعتبارات جاری و عمرانی خود دارند از درون استان باشد لذا ضرورت دارد سازوکاری اتخاذ شود تا ذی‌حسابان ملزم شوند که فقط فاکتورهای مربوط به خریدهای درون استانی را تایید کنند چراکه خرید تولیدات استان حق فعالان اقتصادی خوزستان است.

وی در ادامه رسانه‌های استان را یکی از عوامل مهم در کمک به بخش اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: اصحاب رسانه باید به صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ یادآوری کنند که اموال و دارایی‌هایشان را در استان خوزستان بیمه کنند این امر به افزایش گردش مالی در استان کمک می‌کند از سوی دیگر نیز نمایندگی های بیمه در استان ما توانایی این خدمات را دارا هستند.