انتخاب|خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۳۴ چاپ مطلب   ارسال به دوستان

دمای هوای خوزستان حداکثر ۶ درجه گرمتر می‌شود

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای استان تا روز شنبه بین چهار تا ۶ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد. به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در شبانه روز گذشته هندیجان با ۴۱.۴ و دهدز با ۱۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان […]

دمای هوای خوزستان حداکثر ۶ درجه گرمتر می‌شود

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای استان تا روز شنبه بین چهار تا ۶ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

به گزارش انتخاب خوزستان به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در شبانه روز گذشته هندیجان با ۴۱.۴ و دهدز با ۱۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۳۷.۱ و حداقل ۲۳.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی افزود: در بررسی نقشه های پیش‌یابی هواشناسی اثرات عبور امواج ناپایدار تا اواخر وقت امشب همچنان وجود دارد و سبب رگبار پراکنده و رعد وبرق در مناطق مرتفع شمالی و شرقی و وزش بادهای متوسط تا نسبتا شدید گاهی تندبادهای لحظه ای به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خواهد شد؛ شمال خلیج فارس نیز تا اواخر روز پنجشنبه مواج است.

اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه ای نسبت به تقویت سامانه بارشی، رگبار، رعد و برق و گرد و خاک موقت از روز سه شنبه تا چهارشنبه هشدار سطح زرد و نارنجی صادر کرده بود.

همچنین بر اساس هشدار دریایی سطح نارنجی، وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج از اواخر وقت دوشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه پیش بینی شد که نوع مخاطره وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان است.